SRBI PODIGLI PEHAR: Filipović, Pijetlović i Drašović sa Gocićem na klupi osvojili kup Evrope sa Solnokom

VATERPOLO

Srpski vaterpolisti Filip Filipović, Duško Pijetlović i Radomir Drašović osvojili su Kup Evrope sa mađarskim Solnokom, čiji je trener takođe Srbin Živko Gocić.

Solnok je u prvoj utakmici finala na svom bazenu slavio sa 14:11, dok je u revanšu u Budimpešti bilo 11:8 za domaći OSC.

Posle tri penal serije Solnok je i zvanično postao osvajač Kupa Evrope, pošto su puleni Živka Gocića tri puta bili precizni, dok je na drugoj Viktor Nađ sva tri udarca odbranio.

Vaterpolisti Solnoka su nedavno obezbedili plasman u finale šampionata Mađarske, a sada čekaju rivala. U drugom polufinalu, bore se Ferencvaroš i OSC iz Budimpešte.

DUŠAN BORKOVIĆ ODLIČAN NA STARTU TCR EVROPA: Srpski automobilista trenutno na šestoj poziciji u generalnom plasmanu