DOMINACIJA: Britanska miks štafeta oborila evropski rekord

plivanje

Britanska miks štafeta na 4x100 metara mešovito osvojila je zlatnu medalju na Evropskom plivačkom prvenstvu u Budimpešti, uz novi evropski rekord u toj disciplini.

Štafeta u sastavu Ketlin Doson, Ana Hopkin, Adam Piti i Džejms Gaj ostvarila je vreme od 3:38,82 minuta, druga je bila štafeta Holandije (3:41,28), a bronzana medalja pripala je Italiji (3:42,30).

Rus Anton Čupkov osvojio je zlatnu medalju u disciplini 200 metara prsno s vremenom 2:06,99 minuta.

Srebrnu medalju u toj disciplini osvojio je Holandjanin Arno Kaminga (2:07,35), dok je bronza pripala Švedjaninu Eriku Personu (2:07,66).

Čehinja Barbara Semanova prvakinja je Evrope u disciplini 200 metara slobodnim stilom, pošto je finalnu trku završila za 1:56,27 minuta.

Srebrnu medalju osvojila je Italijanka Federika Pelegrini (1:56,29), a na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela se Britanka Freja Anderson (1:56,42).

Španac Ugo Gonsales de Oliveira osvojio je zlatnu medalju u disciplini 200 metara mešovitim stilom, sa isplivanih 1:56,76 minuta.

Srebro je otišlo u ruke Švajcarcu Žeremiju Deplanšu (1:56,95), dok je bronzana medalja pripala Italijanu Albertu Racetiju (1:57,25).