ARENA U TRANSU, BRUTALNE SRPKINJE PREGAZILE FRANCUSKU! Odbojkašice u polufinalu, protiv Turske za finale!

EP U ODBOJCI

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Francusku u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Beogradu rezultatom 3:1 u setovima.

Najviše poena u pobedničkoj selekciji upisala je Tijana Bošković 27, dok je Milena Rašić zabeležila 13, a Mina Popović devet poena.

Najbolji učinak u reprezentaciji Francuske imala je Ameli Rotar sa 15 poena, dok je Lusi Žikel upisala devet poena.

Tokom celog prvog seta u prednosti je bila selekcija Francuske, koja je u nekoliko navrata vodila sa pet poena prednosti.

U nastavku meča Srbija je zaigrala bolje, drugi set aktuelne prvakinje Evrope dobile su 25:18, dok je naredni dobijen ubedljivim rezultatom.

I u četvrtom delu igre Srbija je bila bolji rival, pa je tako uspela da osigura plasaman medju četiri najbolje reprezentacije.

Protivnik u polufinalu, koje je na programu u petak, u Beogradu, biće selekcija Turske.

U drugom polufinalu igraće selekcije Italije i Holandije.

Pre meča srpskoj odbojkašici Maji Ognjenović uručen je uramljeni dres sa brojem 300, povodom njenog jubilarnog meča za reprezentaciju

1 / 7 Foto: Starsportphoto

ČETVRTI SET:

23:19 - Terzić prinuđen da vrati najjaču postavu

22:13 - Selektor Terzić pružio je priliku igračicama sa manjom minutažom

19:8 - Egzibicija Srbije, još jedan blok Nine Popović

12:5 - Srbija se razigrala, Francuskinje ne znaju šta ih je snašlo.

8:4 - Tijana Bošković je nezaustavljiva

1:0 - As servis Maje Ognjenović

odbojka

TREĆI SET:

25:7 - Srbija je furioznom igrom oduvala Francuskinje, 2:1 u setovima

16:3 - Neverovatna igra, demonstracija sile u trećem setu, čas odbojke srpskih dama.

10:1 - Sjajan blok Nine Popović

7:0 - Srbija nastavlja da gazi u trećem setu, fantastična Maja Ognjenović, sjajnim servisima uništila je franscusku odbranu.

odbojka

DRUGI SET:

25:18- Fantastična serija Srbija i brutalan završetak seta, izjednačenje, 1:1.

19: 18- Francuskinje na samo poen zaostatka

16:14 - Srbija i dalje ima prednost u drugom setu, ali se Francuskinje ne predaju.

12: 7 - Sada se situacija okrenula, naše dame sjajnom odbranom uvećavaju prednost, drugi blok Tijane Bošković.

6:3 - Mnogo bolja Srbija u drugom setu, tri poena prednosti za naše dame, maserstralno igra Maja Ognjenović

odbojka

PRVI SET:

22:25 - Taman kad se činilo da je Srbija blizu preokreta Francuska osvaja dva vezana poena i stiče nedostižnu prednost.

21:22- Fenomenalna Tijana Bošković, njen osmi poen u prvom setu

18:21 - Francuskinje opet stiču prednost, blizu su osvajanja prvog seta

17:18 - Srbija se dobrim servisima Milene Rašić, vratila u prvi set, ulazimo u neizvesnu završnicu.

14:17 - Sjajna akcija i smeč Tijane Bošković!

10:14 - Kod Srbije ističe se Tijana Bošković, ali Francuskinje i dalje čuvaju početnu prednost.

6:10 - Gošće održavaju prednost

2:6 - Francuskinje su dobrim servisom poremetile naš prijem i stekle prednost već na početku seta

- Utakmica je počela, meć posmatra oko 9 hiljada gledalaca u Areni.

odbojka

Srbija je u grupi već savladala Francuskinje rezultatom 3:0 , ali srednji bloker naše reprezentacije upozorava da neće biti lako.

"Francuskinje su pokazale da igraju dobro. Namučili su sve protivnike. Ta forma im ide uzlaznom putanjom. Verujem da će odigrati dosta bolje nego u grupnoj fazi. Mi moramo da se pripremimo, da vidimo šta smo dobro radile u prethodnoj utakmici i da ponovimo to u sledećoj, ali i da nešto uradimo bolje", rekla je Rašićeva u najavi meča.

Nije lako igrati u ovakvom ritmu i zgusnutom rasporedu.

"I te kako je teško. Meni iskreno više prija da igramo svaki dan, nego da čekamo tri dana kao što je bilo između grupne i nokauz faze. Nije lako. Kako svim, tako i nama. Ušli smo u taj ritam i nadam se da ćemo izgurati do kraja", dodala je ona.

Odbojkašice Srbije

Libero Silvija Popović smatra da se treba fokusirati na našu igru.

"Potrebna nam je sada naša igra, prepoznatljiva, da nastavimo u kontinuitetu i da nastavimo sa pobedama do samog kraja. Igrale smo sa Francuskom, znamo ih. Akcenat je na nama, ako uđemo skoncetrisano od početka, neće biti nikakvih problema", rekla je Popovićeva.

Odbojkašice Srbije takođe žele da nastave veliku seriju pobeda na Evropskim prvenstvima i stignu do 22. uzastopnog trijumfa.

Pobednik ovog duela u polufinalu će sastati sa Turskom koja je maksimalnim rezultatom 3:0 savladala Poljsku u četvrtfinalu