PARTIZAN SLAVIO U VEČITOM DERBIJU: Crno-beli naneli Crvenoj zvezdi prvi poraz u sezoni

Dramatičan derbi

Odbojkaši Partizana savladali su kao gosti Crvenu zvezdu rezultatom 3:1 (27:25, 25:19, 23:25, 28:26) u četvrtom kolu Superlige Srbije.

Tim Bojana Janića je naneo prvi poraz večitom rivalu, ujedno vezao treći trijumf, pa su ove dve ekipe na čelu tabele sa učinkom 3-1.

Crno-beli su prvi set dobili posle velike drame, da bi u drugom lakše stigli do seta protiv psihološki uzdrmanog rivala. Mogli su gosti da reše meč već posle tri seta, ali su crveno-beli nadoknadili zaostatak 19:14 i uveli meč u četvrti set.

I ponovo je viđena drama, Partizan je iskoristio tek četvrtu meč loptu.

Lazar Marinković je sa 22 poena bio najbolji u pobedničkom timu. U ekipi trenera Igora Žakića najefikasniji je bio Andrej Ristić sa 20 poena.