DOMINACIJA SRBIJE PROTIV SLOVENIJE: Rukometašice upisale četvrtu pobedu na Svetskom prvenstvu

Svetsko prvenstvo za rukometašice

Rukometašice Srbije savladale su u poslednjoj utakmici grupe 1 druge faze Svetskog prvenstva Sloveniju rezultatom 31:25 (19:14).

Srbija je osvojila treće mesto u grupi sa šest bodova, ali nije izborila plasman u četvrtfinale, jer samo dve prvoplasirane idu dalje, a to su Francuska i Rusija.

Bila je ovo četvrta pobeda našeg tima na Svetskom prvenstvu.

Srbija je serijom 7:0 u uvodnim minutama stekla prednost koju je održavala uspešno do kraja utakmice.

rukometašice, rukomet

2. POLUVREME

54. minut - Radojević iz sedmerca donosi Srbiji najubedljivije vođstvo - 31:23.

52. minut - Janjušević postiže novi gol, ali treba istaći i golmana Graovac, koja je skinula čak devet lopti Slovenkama.

50. minut - Jovana Stojiljković stiže do svog sedmog gola, Srbija vodi 28:21.

45. minut - Posle suvog perioda u napadu Kocić prekida muke i postiže gol za 26:19.

39. minut - Drugi gol Petrovićeve, 24:17.

26. minut - Lovrić postiže gol sa desnog krila - 22:15.

35. minut - Treći gol 18-godišnje Tamare Kocić za 21:15.

33. minut - Stojiljković iz sedmerca postiže svoj peti gol - 20:15.

1. POLUVREME

30. minut - Kocić postiže gol za 19:14. To je i konačan rezultat u prvom poluvremenu.

28. minut - Četvrti gol Stojiljković, drugi iz sedmerca za 18:14.

27. minut - Neumoljiva je Jovana Kovačević, njen peti gol za 17.14.

25. minut - Mlada 18-godišnja Kocić postiže svoj prvi gol za 16:12.

23. minut - Četvrti šut i četvrti gol Jovane Kovačević, Srbija vodi sa 15:11.

21. minut - Golman Jovana Risović se upisala u listu strelaca. Posle greške Slovenki pogodila je njihov prazan gol za 14:10.

18. minut - Četvrti gol Anđele Janjušević, 13:9 vodi Srbija.

18. minut - Treći vezani gol Kovačević. Srbija vodi sa 12:8.

17. minut - Kovačević je namestila ruku, njen drugi vezani gol za 11:8.

15. minut - Prvi gol Kovačević koja igra na mestu pivota - 10:6.

14. minut - Kristina Lišćević se raspucala, Srbija vodi 9:5. Njen drugi pogodak.

11. minut - Slovenke su uspele da postignu gol i prekinu seriju Srbije 6:0. Janjušević ne promašuje za 8:3.

10. minut - Ni tajm-aut nije pomogao Slovenkama. Lišćević postiže svoj prvi pogodak - 7:2.

9. minut - Treći gol Jovane Stojiljković, Srbija u naletu - 6:2. Pet vezanih golova srpskog tima.

8. minut - Stojiljković postiže svoj prvi gol iz igre, a drugi na utakmici - 5:2

6 minut - Anđela Janjušević koristi kontru i postiže svoj drugi gol, a treći za Srbiju - 3:2. Odmah zatim i Tamara Radojević postiže gol, sa svoje polovine koristi situaciju u kojoj Slovenija nije imala golmana - 4:2.

5. minut - Stojiljković je otvorila utakmicu golom iz sedmerca za 1:0. Slovenke su preokrenule rezultat na 1:2 golovima Kramar, a Janjušević postigla gol za 2:2 u 5. minutu.

Rukometašice Srbije sastaju se sa Slovenijom od 18.00, u poslednjem meču grupe 1 druge faze Svetskog prvenstva.

Izabranice Uroša Bregara, baš kao i njihove protivnice, izgubile su šansu da se nađu u četvrtfinalu planetarne smotre.

Srbija je trenutno treća sa četiri, a Slovenija peta u grupi sa tri osvojena boda