CRNA GORA U DRUGOJ FAZI EURA: Sokolovi šokirali Slovence, Švedska prošla posle drame! VIDEO

EP U RUKOMETU

Poznate su sve reprezentacije koje će učestvovati u drugoj fazi Evropskog prvenstva u rukometu.

Veliko iznenađenje prriredila je Crna Gora koja je iznenadila Sloveniju i trijumfom rezultatom 33:32 (16:19) je eliminisala je iz daljeg takmičenja.

Slovencima je bilo malo i četiri gola razlike u drugom poluvremenu, "sokolovi" su to dostigli i u poslednja dva minuta prvi put poveli, te došli do trijumfa praktično u poslednjem napadu.

Branko Vujović je bio sjajan sa devet golova, a sedam je postigao Nemanja Grbović.

U ekipi Slovenije Dolenec i Kodrin su imali po šest pogodaka.

Dalje su se plasirale i reprezentacije Švedske i Norveške, a posebno je dramatičan prolaz bio "vikinga" u duelu protiv Češke.

Odgovarao im je remi i do njega su došli u neizvesnoj završnici u kojoj se igralo gol za gol, a u kojoj Česi ipak nisu uspeli da prelome i povedu – 27:27 (12:11).

Epitet najefikasnijih igrača susreta podelili su Babak i Piroh sa jedne, odnosno, Sandel i Vane na drugoj strani.

Norvežani su do prolaska prošli zahvaljujući pobedi nad Litvanijom rezultatom 35:29 (16:16).

U poslednjem meču večeri Danci su bili ubedljivi protiv Severne Makedonije i overili su prolaz dalje pobedom rezultatom 31:21 (15:11), dok Makedonci završavaju takmičenje

Evo svih rezultata:

Grupa A: Slovenija - Crna Gora 32:33 (16:19) Severna Makedonija - Danska 21:31 (15:11)

Tabela: 1. Danska 6, 2. Crna Gora 4, 3. Slovenija 2, 4. Severna Makedonija 0

Grupa C: Francuska - Srbija 29:25 (16:7) Ukrajina - Hrvatska 25:38 (13:18)

Tabela: 1. Francuska 6, 2. Hrvatska 4, 3. Srbija 2, 4. Ukrajina 0

Grupa E: Španija - Bosna i Hercegovina 28:24 (12:14) Češka - Švedska 27:27 (11:12) Tabela: