RUSI I UKRAJINCI OČI U OČI PRVI PUT OD IZBIJANJA KRIZE: Poslednji minut odlučio pobednika rata na terenu i finalistu VIDEO

Neizvesno do kraja

Futsaleri Rusije prvi su finalisti Evropskog prvenstva u Holandiji.

Oni su u polufinalu savladali Ukrajinu rezultatom 3:2.

Utakmica je imala poseban značaj imajući u vidu tenzije koje postoje između dve države, a ovo je bio prvi sportski "rat" između dve zemlje od izbijanja krize.

Rusija je vodila sa 2:0 golovima Antona Sokolova i Andreja Afanasjeva. Ukrajina je smanjila golom Jevgena Sirija, ali je Artem Nijazov u 31. minutu vratio dva gola prednosti Rusiji.

Prava drama viđena je u finišu. Prvo je Danil Abakšin u 35. minutu smanjio na 3:2, da bi Ukrajina u poslednjem minutu imala penal za izjednačenje. Međutim, ruski golman Dmitrij Putilov je odbranio penal i odveo svoj tim u finale.

Rusija će u finalu igrati protiv pobednika meča Portugal - Španija. Finale, kao i meč za treće mesto, igraju se u nedelju.