BOD KAO KUĆA U PIREJU: Vaterpolisti Novog Beograda i Olimpijakosa remizirali u Ligi šampiona

Liga šampiona

Vaterpolisti Novog Beograda remizirali su sa Olimpijakosom 12:12 (3:2, 3:2, 3:5, 3:3) u meču 13. kola Lige šampiona.

Novobeograđani su uspeli da ostanu neporaženi na teškom gostovanju u Pireju zahvaljujući fantastičnom golu Strahinje Rašovića u poslednjoj sekundi meča.

Ekipa trenera Igora Milanovića u ovom duelu bila je veoma oslabljena neigranjem čak trojice standardnih prvotimaca. Utakmicu u Atini zbog povreda su propustli Đorđe Vučinić, Angelos Vlahopulos i kapiten Dušan Mandić.

Meč je opravdao ulogu derbija, viđeno je mnogo uzbuđenja i rezultatskih preokreta. Početak je bio u znaku Novobeograđana, koji su polovinom druge četvrtine imali tri gola prednosti – 6:3.

Ipak, golgeterski post Novog Beograda u trajanju od sedam minuta Olimpijakos je iskoristio i furioznom serijom 4:0 došao do vođstva (7:6).

Igralo se potom gol za gol, a nakon neiskorišćene situacije sa igračem više, Olimpijakos je preko Konstantinosa Genidunasa na samo 48 sekundi pre kraja došao do vođstva 12:11.

I kada se činilo da će tim iz Pireja slaviti, Strahinja Rašović doneo je Novobeograđanima važan bod.

On je ujedno bio i najefikasniji igrač meča sa pet golova, dok je u redovima Olimpijakosa bolji od ostalih bio Genidunas koji se četiri puta upisao u listu strelaca.

U poslednjem kolu Novi Beograd u Kragujevcu igra protiv Radničkog, dok Olimpijakos u Tbilisiju gostuje ekipi Dinama.