SRBIJA VEĆ U ČETVRTFINALU: Delfini teškom mukom SLOMILI žilavu Australiju i faktički obezbedili prvo mesto u grupi!

sp u budimpešti

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Australiju, u 2. kolu D grupe na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj rezultatom 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0),

Dvostruki strelci za Srbiju bili su Dušan Mandić i Nikola Lukić, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Nikola Jakšić i Radomir Drašović.

Dva gola za Australiju postigli su Blejk Edvards i Nejtan Pauer, a jedan gol je postigao Džordž Ford.

Tokom čitavog meča obe selekcija su igrale odlično u fazi odbrane. Igrao se gol za gol, pa se u poslednju četvrtinu ušlo s nerešenim rezultatom 5:5.

U poslednjoj deonici Srbija je golom Nikole Lukića uspela da slomi otpor Australijanaca i stigne do druge pobede na Svetskom prvenstvu.

Vaterpolisti Srbije

Srbija je prva u grupi sa dve pobede, a Australija je na drugom mestu sa po jednom pobedom i porazom.

U poslednjem kolu u grupi, Srbija će igrati protiv Kazahstana, dok će se Australija sastati sa SAD.

Srbija je ovom pobedom gotovo gotovo izborila plasman u četvrtfinale.

Za to će nam u najgoroj opciji biti biti dovoljan i bod protiv Kazahstana u poslednjem kolu, realno najslabije ekipe u grupi.

1 / 5 Foto: foto: Slobodan Sandic

KRAJ MEČA:

Četvrta četvrtina:

32. minut - KRAJ! Srbija je teže nego što se očekivala slavila, ali pobeda je najvažnija. Delfini su faktički već, obezbedili prvo mesto u grupi.

31. minut - Srbija se odbranila nakon tajm-auta Australije, važan momenat na meču, sada Dejan Savić traži minut odmora

29. minut - Lukić konačno probija Australijance, sjajnim šutem iz daljine postiže prvi gol u poslednjoj četvrtini 6:5

27. minuta - Neverovatan promašaj Rašovića nakon kontre, brani Porter

25. minut - Nikako ne funkcioniše napad Srbije, lopta prosto neće u gol.

Vaterpolo, Vaterpolisti, Srbija, Australija

Treća četvrtina:

23. minut- Australija vodi, Edvards, 4:5, srećom uzvraća Rašović 5:5

22. minut- Nikako neće Srbiju u napadu, nemamo ni sreće, Rašović pogađa prečku

19. minut - Ne odustaju Australijanci, Pauer, 4:4

18. minut - Srbija ponovo vodi, Lukić je strelac, 4:3

Dejan Savić

Druga četvrtina:

16. minut - Poluvreme u Segedinu, nerešeno - 3:3

15. minut - Australija koristi igrača više, Ford je strelac, 3:3

14. minut - Iskupio se Mandić nakon kontre i sjajne akcije, 3:2 za Srbiju

13. minut- Mandić ponovo ima peterac, ali Porter brani

12. minut - Očajna realizacija igrača više i jedne i druge ekipe, Srbija 0-3, Australija 0-2

11. minut - Mandić sa peterca donosi izjednačenje Srbiji 2:2

10. minut - Sreća za Srbiju, Australija ne koristi dva igrača više, prečka spašava delfine.

9. minut - Pogodio je Pauer iz daljine, Australija vodi 1:2

Dušan Mandić

Prva četvrtina:

8. minut - Završena je prva četvrtina, Srbija se muči u napadu

7. minut - Rašović ne korsiti zicer, nakon loba, pogađa prečku.

6. minut - Srbija ne koristi čak dva igrača više!

5. minut - Edvards nakon brze kontre i uplivavanja donosi izjednačenje Australiji, 1:1

4. minut - Nikola Jakšić konačno probija Australijance 1:0

3. minut- Obostrano dobre odbrane na početku meča, Srbija nije iskoristila igrača više i dalje bez golova

1. minut - Utakmica je počela

Delfini su u prvom kolu savladali selekciju SAD sa 17:13, dok je Australija bila bolja od Kazahstana rezultatom 10:4

"Očekivali smo veoma tešku utakmicu sa Amerikancima. Zadovoljan sam pobedom, ali ne i našom igrom u odbrani. Primili smo 13 golova, što je za nas previše. Ako želimo da igramo sa najboljima onda bi trebalo da primamo pet, šest golova manje. Napad jeste bio izvanredan, ali igra u odbrani opominje. Naročito pred četvrtfinale. Nikako ne smemo da se opustimo protiv Australijanaca, jer oni su uvek fizički dobro pripremljeni i nikad ne odustaju. Važno je da popravimo odbrani i overimo četvrtfinale. Ono što me raduje je podrška naših navijača i zato uvek volimo da igramo u Segedinu", rekao je MVP prve utakmice Strahinja Rašović u najavi meča sa " Kengurima"

Strahinja Rašović

Prvoplasirane selekcije iz četiri grupe izboriće direktan plasman u četvrtfinale, dok će drugoplasirani i trećeplasirani iz svake grupe igrati u osmini finala.