ORLOVI IZGUBILI OD EGIPTA: Rukometaši Srbije doživeli prvi poraz na Mediteranskim igrama

ALŽIR

Rukometaši Srbije su pretrpeli poraz od Egipta u utakmici 2. kola A grupe Mediteranskih igara.

Posle dobre igre Srbije i rezultatskog vođstva u velikom delu prvog poluvremena, Egipat je pokazao kvalitet, iskoristio greške naše ekipe i preokrenuo utakmicu u svoju korist za konačnih 35:28 (16:12).

Srbija će nakon dana odmora sledeći meč igrati u četvrtak, 30. juna od 13:00 časova protiv selekcije Italije.

Nakon dve odigrane utakmice Srbija ima polovičan učinak, pošto je u 1. kolu savladala Sloveniju. "Smatram da rezultat ne oslikava pravo stanje stvari na terenu tokom utakmice. Uvodnih dvadeset minuta prvog poluvremena i prvih dvadeset minuta u drugom delu igre odlično smo se nosili sa ekipom kao što je Egipat, ali nismo uspeli do kraja da ih ispratimo. Protivnik je bio fizički superiorniji od nas i nismo izdržali njihovu igru jedan na jedan. Takođe, nedostajao nam je i Marko Vignjević u odbrani i nismo mogli da ih ispratimo do kraja. Naravno, bilo je i grešaka. Više sam nego zadovoljan kako su momci igrali, vidi se da smo napravili smo neki pomak. Sada nam preostaje da se odmorimo sutra i da pripremimo meč protiv Italije", rekao je selektor Srbije Toni Đerona Kurir sport