VILAGOŠ OSVOJILA SREBRO NA EVROPSKOM PRVENSTVU! Fantastičan uspeh mlade Srpkinje! (VIDEO)

ep u atletici

Srpska atletičarka Adriana Vilagoš (18), osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u bacanju koplja!

Adriana Vilagoš

Ona je zablistala na Olimpijskom stadionu u Minhenu i nastavila sjane uspehe naših atletičara na ovom prvenstvu, gde do sada imamo jedno zlato i srebro.

U paoslednjoj seriji bacila je 62,01 metara, što je bilo dovoljno za srebro!

Ovo je bilo prvo seniorsko finale za našu atletičarku, koja je u šestoj seriji bacila 62,01 metara i tako pretekla Čehinju Barboru Špotakovu.

Zlatna medalja pripal je Grkinji Eleni Cengo sa 65,81, a bronzu je uzela Barbora Špotakova sa 60.68 metara.

To je treća medalja za Srbiju na prvenstvu, pošto su prethodno zlato osvojili Ivana Vuleta u skoku udalj i srebro Armin Sinančević u bacanju kugle.

Vilagoš je u kvalifikacijama ostvarila deveti rezultat od 12 takmičarki koliko je obezbedilo finale. Bilo je drame, jer je Vilagoš prestupila u prva dva pokušaja, ali je u trećem odlučujućem bacila koplje 57,70 metara što je bilo dovoljno da se nađe u finalu.

Posle kvalifikacija je priznala da je imala veliku tremu i najavila je da se nada uspešnijim hicima od preko 60 metara, što je ostvarila u finalu i osvojila srebrnu medalju! Srbija je dobila novu heroinu sporta! Devojka iz Malog Iđoša je sa 18 godina na svom prvom seniorskom takmičenju pokazala da je čeka velika karijera i da će tek da osvaja medalje na najvećim takmičenjima.