RUKOMETAŠICE SRBIJE IZGUBILE OD ŠVEĐANKI! Poraz u Celju na startu šampionata Evrope

EVROPSKO PRVENSTVO

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Celju od Švedske sa 21:27 (9:14), u utakmici prvog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu.

rukometašice, Srbija

U srpskom timu najefikasnija je bila Aleksandra Stamenić sa šest golova, Jovana Kovačević postigla je četiri, a po tri pogotka dodale su Kristina Liščević i Katarina Bojičić. Dobro je branila Kristina Graovac, imala je 16 odbrana i proglašena je za najboljeg igrača utakmice.

Švedsku je predvodila Natali Hagman sa devet golova, Lin Blom postigla je šest, a Elin Henson četiri gola.

Švedska je vodila od počekta utakmice, uz prednost do četiri gola. Srbija je uspela da smanji na 8:9, ali je Švedska iskoristila brojne greške srpskog tima i uz odbrane Džesike Rajd vratila prednost od pet golova, 13:8.

Obe ekipe postigle su po gol do kraja poluvremena, pa je srpski tim u drugi deo igre ušao sa pet golova zaostatka.

Švedska je sa dobrom igrom nastavila u drugom poluvremenu i povela je sa 10 golova prednosti. Srpski golmanKristina Graovac je u tim trenucima dobro branila, ali njene saigračice nisu to uspele da iskoriste.

Igru u napadu srpski tim popvravio je od sredine deonice i prišao na 17:22 golovima Stamenić i Bojičić.

Preko Stamenić i Graovac, srpske rukometašice uspele su da smanje zaostatak na četiri gola (19:23), ali više od toga nisu mogle pa su porazom startovale na takmičenju.

U drugoj utakmici u toj grupi Slovenija je pobedila Dansku sa 28:26.

U drugom kolu Srbija će u nedelju od 20.30 igrati protiv Danske, a Švedska protiv Slovenije od 18 časova.