SRBIJA UBEDLJIVOM POBEDOM OTVORILA SVETSKO PRVENSTVO: Rukometaši RAZBILI Alžir, sledi VELIKI OKRŠAJ sa Nemcima!

rukomet

Muška rukometna reprezentacija Srbije pobedila je večeras u poljskim Katovicama selekciju Alžira sa 36:27 (16:13), u utakmici prvog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu.

Najefikasnij u pobedničkoj selekciji bio je Mijajlo Marsenić sa devet golova, Petar Đorđić je postigao osam, dok su Vukašin Vorkapić i Nemanja Ilić dodali po četiri gola.

U afričkoj reprezentaciji bolji od ostalih je bio Reda Arib sa pet golova, a po četiri su upisali Abdi Ajub, Daud Hišem i Nori Benhalima.

Ranije danas u okviru ove grupe Nemačka je savladala Katar sa 31:27 (18:13). Srbija će u nedelju u drugom kolu igrati protiv Nemačke od 18.00, dok se od 20.30 sastaju Katar i Alžir.

Srbija je već na otvaranju meča povela sa 2:0, a zatim sa 4:1 i 6:3. Alžir se nije predao i na sredini meča dolazi do izjednačenja.

Selekcija Srbije u nastavku ponovo odlazi na plus tri, ali se Alžir vraća i prilazi na 13:12. Od tog momenta Srbija pravi seriju 3:0 i golom Uroša Borzaša iz kontre dva i po minuta pre kraja dolazi do najvećih četiri gola razlike u prvom delu.

Afrička reprezentacija je u završnici postigla jedan pogodak i smanjila rezultat na 16:13.

Srbija

U prvom delu meča istakao se srpski golman Vladimir Cupara koji je devet puta zaustavio udarce rivala, dok su po četiri gola postigli Nemanja Ilić i Đorđić.

Na početku drugog poluvremena igralo se gol za gol, sve do osmog minuta kada posle kontre Vanja Ilić dovodi Srbiju do plus pet (22:17).

Srbija potom golovima Đorđića, Vorkapića i Marsenića odlazi na osam pogodaka prednosti (27:19) i na sredini drugog dela rešava pitanje pobednika.

Plasman u narednu fazu Svetskog prvenstva u Poljskoj i Švedskoj osiguraće po tri selekcije iz osam grupa.

1 / 5 Foto: JANEK SKARZYNSKI / AFP / Profimedia

60. minut - Utakmica je završena, ubedljiva pobeda Srbije

57. minut - Srbija je u potpunosti razbila Alžir u drugom poluvremenu 34:24

55. minut - Maksimalnih +9 za Srbiju 33:24

52. minut - Marsenić i Vorkapič vračaju +8 31:23

48. minut - Ne predaju se Alžirci dva vezana gola 27:21

Srbija

45. minut- Orlovi gaze rivala, 27:19, čini se da je pitanje pobednika rešeno

42. minut - Pogađa i Vorkapić 25:19, maksimalnih + 6 25:19

40. minut - Sjajan šut Đorđića 24:19

36. minut- Vejin postiže gol za +4, 20:16

33. minut - Igra se gol za gol u nastavku 18:15

31. minut - Utakmica je nastavljena

Srbija

Prvo poluvreme:

29. minut - Sjajni Cupara skida zicer, Srbija ima maksimalnih + 4 16:12

26. minut - Srbija sa dva brza gola vraća tri gola prednosti 15:12, mladi Borzaš je postigao dva gola

23. minut - Ne predaju se žilavi Alžirci, opet se vraćaju iz minusa 13:12

20. minut - Sjajni Ilić, nakon kontre 12:9, Srbija je ponovo vratila tri gola prednosti

Srbija

16. minut - Ilič pogađa za novo vođstvo Srbije 9:8, a potom Grbović za 10:8

12. minut- Alžirci pokazuju da nisu slučajno na Svetskom prvenstvu, 7:6, nakon brze kontre, a nakon odlične odbrane izjednačenje 7:7

8. minut - Igra se u brzom ritmu, Srbija vraća tri gola prednosti, Alžirci smanjuju 6:4

6. minut - Dva vezana gola Alžiraca sa igračem više 4:3

4. minut - Cupara brani sedmerac, 3:1, a potom Đorđić pod prečku 4:1

2. minut - Silovit start Srbije, Orlovi koriste igrača više i već vode 2:0, Đorđić i Ilić su strelci

1. minut - Utakmica je počela

- U prvoj utakmici ove grupe Nemačka je prema očekivanju savladala Katar

Rukometaši Srbije utakmicom protiv Alžira započinju takmičenje na Svetskom prvenstvu u rukometu.

Prvenstvo se održava u Poljskoj i Šveddskoj a grupa u kojoj se nalazi Srbija svoje mečeve igraće u Katovicama.

Pored ove dve selekcije grupi su još Nemačka i Katar, a prva tri reprezentacije plasiraće se u narednu fazu.

Grupa E u kojoj se nalazi Srbija ukršta se sa grupom F u kojoj se nalaze Norveška, Severna Makedonija, Holandija i Argentina.

Najbolje dve selekcije z noformirane grupe izboriće plasman u četvrtfinale, a potom sledi nokaut faza.

Toni Đerona

Kako je selektor Toni Ðerona najavio, cilj je plasman u četvrtfinale, a prva prepreka na tom putu je solidna ekipa iz Afrike.

"Alžir poznajem jako dobro, jer sam imao priliku da igram protiv njih kao selektor Tunisa. Očekuje nas potpuno drugačiji meč u odnosu na ono što smo igrali protiv Švedske i zato moramo da budemo na oprezu. Biće izazovno, ali uradili smo detaljnu analizu, imamo još jedan trening kada ćemo raditi na finesama u našoj igri i finalnoj pripremi taktike pred utakmicu."

Plasman među osam najboljih selekcija na planeti garantuje kvalifikacije za Olimpijske igre, koje će 2024. godine biti održane u Parizu.

Posle dve godine sistemskog rada sa španskim stručnjakom rastu ambicije u Rukometnom savezu Srbije. Naš nacionalni tim je spoj mladosti i iskustva. Stariji su Ilija Abutović (34), Nemanja Ilić (32) i Petar Ðorđić (32), a mlađi Uroš Borzaš (23), Jovica Nikolić (21) i, najmlađi, Stefan Dodić (19).

Srbija je odigrala dve utakmice protiv evropskog šampiona Švedske, jednu smo izgubili, drugu dobili. Alžir nije selekcija za potcenjivanje, ali, realno, Srbija bi taj meč trebalo da dobije bez problema.

- Atmosfera u našem taboru je na nivou, svi smo dobro i jedva čekamo utakmicu protiv Alžira. Protiv Švedske smo pokazali da možemo sa svima da igramo i, što je najvažnije, da pobedimo jednu takvu selekciju. Ne plašimo se bilo koga i spremni smo za Alžir - rekao je u kratkoj izjavi rukometaš Uroš Borzaš, bek norveškog Elvuruma.

Naredne utakmice srpski rukometaši igraju 15. i 17. januara. U nedelju protiv Nemačke od 18 časova, a onda u utorak protiv Katara od 20.30.