DANSKA U FINALU SVETSKOG PRVENSTVA: Branilac titule bolji od Španije, čeka rivala u borbi za treće uzastopno zlato!

RUKOMET

Reprezentacija Danske prvi je finalista na Svetskom prvenstvu na u rukometu.

Branilac titule savladao je Španiju u polufinalu rezultatom 26:23

Danci su vodili od početka i na poluvremenu imali ubedljivih 5 golova prednosti 15:10

Španija je sredinom drugog poluvremena napravila seriju 4:0 i došla je do 20:19, čak je imala napad za izjednačenje, ali do njega nije uspela da dođe.

Danska je odbila taj nalet i odgovorila sa tri brza gola i tako prelomila susret.

Do pobede u polufinalu dvostruke uzastopne svetske prvake vodio je Simon Pitlik sa šest golova, Magnus Saugstrup je postigao pet, dok je četiri puta precizan bio Mikel Hansen.

U selekciji Španije bolji od ostalih je bio Aleks Dujšebaev sa pet pogodaka, a Feran Sole je zabeležio gol manje.

U drugom polufinalu od 21.00 sastaju se Francuska i domaća selekcija Švedske.

Utakmica za treće mesto i finale na programu su u nedelju od 18.00, odnosno od 20.30.