FAVORIT OPRAVDAO OČEKIVANJA: Novi Beograd ubedljivo savladao Šabac

VATERPOLO

Vaterpolisti Novog Beograda uspešno su započeli drugu fazu ligaškog dela takmičenja u domaćem šampionatu.

Novobeograđani su na svom bazenu ubedljivo pobedili Šabac sa 20:13 (5:4, 6:2, 5:3, 4:4).

Aktuelni srpski i regionalni šampion ni u ovom meču nije mogao da bude u kompletnom sastavu, a trener Živko Gocić zbog povreda nije mogao da računa na Nikolu Jakšića i Radomira Drašovića.

Šapčani su veoma snažan otpor pružili u prvoj četvrtini, ali je kvalitet Novog Beograda u nastavku apsolutno došao do izražaja.

Izuzetno ubedljiva bila je druga četvrtina kada su domaći stekli pet golova prednosti i već tada se mogao naslutiti konačan epilog.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je dušan Mandić sa pet golova, dok se odličnom igrom istakao i Savo Ćetković sa četiri pogotka.

U redovima Šapčana bolji od ostalih bolji od ostalih bio je Kristijan Šulc koji se pet puta upisao u listu strelaca.

U narednom kolu 11. Februara Novi Beograd gostuje Radničkom u Kragujevcu, dok Šabac igra protiv Partizana.