ZA DLAKU JOJ IZMAKLA MEDALJA, AL OPET, VELIKO BRAVO! Angelina osvojila četvrto mesto na Evropskom prvenstvu!

ep

Srpska atletičarka Angelina Topić zauzela je danas četvrto mesto u finalu skoka uvis na dvoranskom Evropskom prvenstvu u Istanbulu.

Topić je do četvrtog mesta došla nakon što je iz prvog pokušaja preskočila 1,94 metra, čime je izjednačila najbolji ovogodišnji juniorski rezultat u svetu.

Zlatnu medalju je odbranila Ukrajinka Jaroslava Mahučih sa preskočenih 1,98 metara, srebro je pripalo Holanđanki Brit Virman (1,96), dok je bronzanu medalju osvojila još jedna Ukrajinka Ekaterina Tabašnik (1,94).

U finalu skoka udalj srpski atletičar Lazar Anić je zbog problema sa povredom zabeležio revijalni skok od 2,48 metara i zauzeo poslednje osmo mesto.

Treću uzastopnu zlatnu medalju na Evropskom dvoranskom prvenstvu osvojio je Grk Miltiadis Tentoglu rezultatom od 8,30 metara.

Iza aktuelnog olimpijskog šampiona završio je Šveđanin Tobijas Montler sa preskočenih 8,19 metara, a do bronze je stigao Rumun Gabrijel Bitan (8,00).

TOK FINALA:

- I treći put naša atletičarka ruši, pa takmičenje završava na četvrtom mestu odmah iza Katerine Tabašnik.

- Angelina ponovo ruši na visini od 1,96 metara, ostao joj je još jedan pokušaj.

- Jaroslava Mahučik i Brit Vitman preskaču visinu od 1,96 metara. naša Angelina ima još dva pokušaja.

- Šteta! Angelina nažalost ruši prvi put na 1,96 metara.

- Sledeća visina je 1,96 metara. U borbi za medalju ostalo je pet takmičarki - tri Ukrajinke, Brit Virman i Angelina Topić.

- FENOMENALNO! Maestralna srpkinja iz prve preskače 1,94 metra!

- Angelina preskače i 1,91 metara i sada je među šest najboljih na Evropskom prvenstvu.

- Idemo! Iz drugog pokušaja Angelina preskače visinu od 1,86 metara.

- Bravo! Angelina rutinski preskače visinu od 1,80 metara iz prvog pokušaja!

Angelina je u kvalifikacijama bila treća u disciplini skok uvis sa rezultatom 1,91 metra.