PARTIZAN SRUŠIO CRVENU ZVEZDU U MAJSTORICI: Crno-beli se plasirali u polufinale plej-ofa

odbojka

Odbojkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu sa 3-2 (26:24, 23:25, 25:21, 19:25, 15:7) u setovima u majstorici četvrtfinala plej-ofa Superlige Srbije.

Crveno-beli su dobro otvorili meč, vodili tokom većeg dela prvog seta. Imalu su prednost od pet poena razlike pri rezultatu 14:9, potom i 16:11. Međutim, pred kraj deonice, Partizan je stigao do izjednačenja 23:23. Zvezda je povela 24:23, ali je onda domaćin vezao tri poena i poveo 1:0.

U narednom setu, gledala se gotovo ista situacija, samo na drugoj strani. ,,Parni valjak" je vodio do završnice kada je Zvezda ostvarila seriju 5:0 i povela 24:22 i na kraju stigla do izjednačenja.

Igrao se poen za poen u trećem setu, sve dok Partizan nije poveo 14:11 posle mini-serije od 3:0. Održali su ovog puta prednost do kraja seta i poveli 2:1.

Mnogo grešaka je domaći tim napravio u četvrtom setu, pre svega pri servisu, što je Zvezda iskoristila. Poveli su crveno-beli 15:10 i sačuvali prednost do kraja za najubedljivije osvojen set na meču i izboren taj-brejk.

Ekipa Bojana Janića bolje je otvorila peti set i povela 10:5 sredinom perioda.

Najbolji u timu Partizana bio je Mrdak sa 23 poena, Tadić je postigao 18, Mandić 15, a Bjelica 12.

Zvezdu je vodio Pepić sa 16 poena, dok je Skakić upisao 13, a Okolić 10.

U polufinalu sastaće se sa Radničkim iz Kragujevca, koji je pobedio Mladi Radnik.