ČUDESNA HARUKA KITAGUČI: Japanska atletičarka režirala iznenađenje u finišu i osvojila ZLATNU MEDALJU u bacanju koplja

ATLETIKA

Japanska atletičarka Haruka Kitaguči osvojila je zlatnu medalju u bacanju koplja na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Kitaguči je do pobede stigla hicem u poslednjoj šestoj seriji, kada je koplje bacila 66,73 metra.

Ovo je 25-godišnjakinji druga medalja na svetskim prvenstvima, pošto je prošle godine u Judžinu osvojila bronzu.

Srebro je osvojila Kolumbijka Flor Denis Ruis Urtado, koja je rezultatom 65,47 metara postavila novi južnoamerički rekord, a do bronze je došla Australijanka Mekenzi Litl hicem od 63,38 metara.

Srbija je u ovoj disciplini imala dve predstavnice, ali su i Adriana Vilagoš i Marija Vučenović ranije ostale bez plasmana u finale.