SRBIJA PREGAZILA NEMAČKU! Delfini tutnje Zagrebom, prvo mesto izvesno pred nastavak takmičenja!

EP U VATERPOLU

Reprezentacija Srbije pobedila je Nemačku sa 14:6 u meču 2. kola Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

"Delfini" su blistali u napadu u prvom poluvremenu (8 golova) i potpuno zasluženo došli do drugog trijumfa. U drugom delu igre prikazali smo mnogo više u odbrani, a napad je bio problematičan. Međutim, ne bi trebalo tražiti zamerke kada se ubedljivo pobedi rival koji uopšte nije naivan.

Nikola Jakšić, vaterpolo, vaterpolisti

Ekipu Srbije predvodili su Marko Radulović sa četiri gola i Dušan Mandić sa tri. Nemanja Vico i Nikola Jakšić dodali su po dva gola, a Strahinja Rašović, Nemanja Ubović i Sava Ranđelović po jedan gol.

U reprezentaciji Nemačke Fin Šuce, Denis Štreleckij i Niklas Šiper postigli su po dva gola.

Srbija će gotovo izvesno sa prvog mesta nastaviti takmičenje u grupi. Da bi se to potvrdilo potrebno je da pobedimo Maltu u meču poslednjeg kola. Nema sumnje da je to izvesno.

Evo kako je izgledao tok meča:

13:6 - Nema više nikakve dileme. Srbija odlična i u napadu i odbrani.

11:6 - Nemačka nam pet minuta ne može da ugrozi gol. Odbrana je sada izuzetna.

IV četrtina

10:6 - U finišu ovog dela vraćamo plus četiri. Odbrana je bila sjajna u ovom kvartalu.

8:5 - Napad Srbije je potpuno stao. Nismo postigli gol četiri minuta, ali odbrana je dobra, pa i dalje imamo veliku prednost.

III četvrtina

8:4 - Radulović! Odlično! Imamo plus četiri na poluvremenu. Tečna igra u napadu iz koje smo lako dolazili do golova je razlog velike prednosti

7:4 - Ofanziva funkcioniše bespekorno, odbrana može da bude malo bolja, ali za sada sve ide po planu. Lepa prednost.

5:3 - Napadi "imaju reč" u drugom kvartalu, Mandić i Vico pogađaju za Srbiju.

II četvrtina

3:2 - Radulović stavlja tačku na prvi kvartal, imamo prednost, sasvim solidna igra našeg tima.

2:2 - Jakšić opet dovodi "delfine" u prednost, ali u naredno napadu pogađaju i naši rivali u Zagrebu.

1:1 - Povela je Srbija preko Mandića, ali su Nemci brzo poravnali skor.

I četvrtina

Vaterpolo reprezentacija Srbije igra protiv Nemačke meč 2. kola na Evropskom prvenstvu u Zagrebu.

"Delfini" su u prvom kolu deklasirali Izrael sa 22:1, a Nemačka je bila bolja od Malte sa 18:13.

Naša selekcija je apsolutni favorit protiv Nemaca i sve osim ubedljive pobede Srbije bilo bi veliko iznenađenje.

Srbiju pobeda na ovom meču gotovo izvesno vodi sa prvog mesta u narednu fazu takmičenja.

Teško je verovati da bi Malta mogla da napravi veći problem izabranicima Uroša Stevanovića.