GOLMAN CRNE GORE ODBRANIO PET PETERACA: Ajkule SRUŠILE Amerikance pred duel sa Srbijom

VATERPOLO

Vaterpolisti Crne Gore pobedili su SAD posle peteraca 16:15 u prvom kolu grupe C na Svetskom prevenstvu u Dohi.

U ovoj grupi nalazi se i Srbija koja je bila bolja od Japana rezultatom 17:10.

Junak crnogorskog tima bio je golman Petar Tešanović, koji je u penal seriji tri puta zaustavio pokušaje Amerikanaca, dok je u regulanrom delu "skinuo" još dva kaznena udarca.

U regularnom toku meča bilo je 11:11 (3:1, 2:3, 4:3, 2:4), Crna Gora je bila mnogo bolja u prve tri četvrtine i ušla je u poslednjih osam minuta sa dva gola više (9:7), ali je to nije bilo dovoljno za trijumf u regularnom delu.

Kod Amerikanaca je najefikasniji bio Bouven sa pet golova, ali nije iskoristio dva peterca, jedan u regularnom toku, jedan u penal seriji, pa je postao tragičar utakmice.

Crna Gora napravila je tako naparavila dobru uvertiru pred okršaj sa Srbijom u sredu od 15.30, .

U sredu će SAD igrati protiv Japana, dok će se Srbija u poslednjem, trećem kolu, 9. februara, sastati sa selekcijom SAD-a, takođe u 15.30, a u drugom meču će igrati Crna Gora i Japan.

Pobednik grupe će obezbediti direktan plasman u četvrtfinale, a drugi i treći će u osminu finala.