Srpkinje ostvarile i drugu pobedu na EP

Pala i Češka

Naše rukometašice su u drugu fazu takmičenja na kontinentalnom šampionatu prenele dva boda.
1 / 4 Foto: TANJUG

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u Beogradu selekciju Češke rezultatom 28:24 (12:15) u meču poslednjeg, trećeg kola grupe A Evropskog prvenstva.Naša selekcija je zauzela drugo mesto na tabeli grupe A sa četiri boda, dok je Norveška prva sa šest. Češka je treća sa dva, a Ukrajina poslednja bez poena.Norveška, Srbija i Češka plasirale su se u drugu fazu takmičenja, a naša selekcija je prenela dva boda. U novoformiranoj Grupi jedan igraće Norveška (četiri boda), Francuska (dva), Švedska (dva) i Danska (dva). Utakmice će se od ponedeljka igrati u beogradskoj Areni. Drugi krug takmičenja počeće sutra u Novom Sadu, mečevima Grupe dva u kojoj su Crna Gora i Mađarska sa po četiri boda, Španija sa dva, Rusija i Rumunija sa po jednim i Nemačka koja je bez bodova. Srbiju su večeras do pobede predvodile Andrea Lekić i Slađana Pop-Lazić sa po šest golova, dok je najefikasnija u gostujućoj reprezentaciji bila Klara Černa, takođe sa šest pogodaka. Iako su povele na početku utakmice, srpske rukometašice nisu dobro igrale u prvom poluvremenu i prednost obe ekipe se smenjivala sve do finiša tog dela igre. Čehinje su u poslednjih pet minuta prvog dela napravile seriju 4:1 i na poluvreme otišle sa tri gola prednosti (15:12). Srbija je mnogo bolje počela u drugom poluvremenu i već na samom startu dobrom igrom u odbrani i napadu došla do preokreta i vođstva 18:17. Gostujuće rukometašice "držale" su rezultatsku ravnotežu sve do 10 minuta pred kraj utakmice, kada je Srbija sa tri uzastopna gola povela 24:21. Srpske rukometašice nisu ispustile prednost do kraja meča i došle su do važne pobede za drugu fazu takmičenja. Na tribinama beogradske Arene bilo je oko pet hiljada gledalaca.

TOK UTAKMICE

I poluvremeSrbija je povela 1:0, ali su Čehinje u šestom minutu preokrenule rezultat i povele 3:2. Čehinje igraju za nijansu bolje i u prvih 10 minuta imaju konstantnu prednost od jednog do dva gola. Međutim, sredinom prvog poluvremena naše rukometašice su zaigrale angažovanije i serijom od 3:1 u 19. minutu prvih put povele s dva gola prednosti, 10:8.Selektor Češke je zatražio tajm-aut. Gošće uzvraćaju serijom 3:0 i ponovo dolaze do vođstva od 11:10. Češka je do kraja prvog poluvremena iskoristila greške našeg tima i prvih 30 minuta rešila u svoju korist rezultatom 15:12.II poluvremeSrbija je zaigrala angažovanije na početku drugog poluvremena i brzo stigla rivala. U 37. minutu bilo je veće 18:17 za srpski tim. Čehinje su izjednačile, a potom se igralo gol za gol. Naša selekcija je u drugom delu drugog poluvremena zaigrala angažovanije i u 53. minutu prvi put povela s tri gola razlike, 24:21. Čehinje su u 55. minutu prišle na 24:23. Gošće su propustile šansu za izjednačenje, a Popović u 57. minutu postiže gol za 25:23. Srbija je atraktivnom igrom do kraja utakmice zadržala prednost, koja je našem timu donela drugu pobedu na EP.Rezultati današnjih utakmica 3. kola rukometnog prvenstva Evrope za žene koje se održava u Srbiji: Grupa A: Norveška - Ukrajina 18:17 Srbija - Češka 28:24 Tabela: 1. Norveška 3 3 0 0 67:62 6 2. Srbija 3 2 0 1 79:75 4 3. Češka 3 1 0 2 68:71 2 4. Ukrajina 3 0 0 3 62:68 0 Grupa B: Švedska - Francuska 17:24 Danska - Makedonija 37:30 Tabela: 1. Francuska 3 2 0 1 80:61 4 2. Danska 3 2 0 1 91:84 4 3. Švedska 3 2 0 1 70:65 4 4. Makedonija 3 0 0 3 61:92 0 Juče: Grupa C: Mađarska - Španija 32:31 Hrvatska - Nemačka 16:17 Tabela: 1. Španija 3 2 0 1 79:73 4 2. Mađarska 3 2 0 1 83:80 4 3. Hrvatska 3 1 0 2 65:69 2 4. Nemačka 3 1 0 2 58:63 2 Grupa D:Rusija - Island 30:21 Rumunija - Crna Gora 20:23 Tabela: 1. Crna Gora 3 3 0 0 79:63 6 2. Rusija 3 1 1 1 78:72 3 3. Rumunija 3 1 1 1 63:63 3 4. Island 3 0 0 3 56:78 0 - Dalje su prošle po tri prvoplasirane reprezentacije iz svake grupe.