Oržehovski matirao Stanića i naneo prvi poraz Srbiji

Rukomet

Pobedom u poslednjem kolu protiv Slovenije od dva pogotka razlike na meču u subotu doneo bi "našem timu prvo mesto.

Rukometna reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Španiji, pošto je selekcija Poljske slavila sa 25:24 golom u poslednjoj sekundi meča, u okviru 4. kola grupe C.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Momir Ilić sa devet golova, četiri je postigao Prodanović, a po tri Nikčević i Toskić. Darko Stanić je 18 puta sačuvao svoj gol. U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Jurecki sa sedam pogodaka, pet je postigao Oržehovski, a po tri Kubištal i Jaška. Obe reprezentacije sada imaju po tri pobede i jedan poraz.

Srbija je u osmini finala, a pobedom u poslednjem kolu protiv Slovenije od dva pogotka razlike na meču u subotu doneo bi "našem timu prvo mesto. Dakle, postoji šansa da ispravimo grešku i u nokaut fazu odemo kao lideri grupe, samim tim dobijemo lakšeg protivnika.

Tekstualni prenos

Sedamnaest sekundi je do kraja. Oržehovski u poslednjem sekundu vara Stanića, Poljska pobeđuje 25:24.

Ilić je probao a Šmal odbranio, Poljaci idu u napad.

Poljacima ne preti oduzimanje lopte. Stanić brani šut Odžakovskog, idemo u napad. Pedeset sekundi je do kraja.

Nenadić je isključen i Srbija će narednih minut i 40, koliko ima do kraja igrati sa rukometašem manje u polju.

Odbranili smo se, a onda je Nikčević pogodio u kontri - 24:24, još dva minuta.

Sada i Srbija igra odbraniu 5+1. Vreme ide, tri minuta su do kraja.

Gelecki bez bloka vara Stanića. Četiri minuta su do kraja. Loš napad Šešum završava promašajem.

Ilić pogađa i opet je nerešeno 23:23.

Odbrana iz golmanskog prostora jednog našeg igrača, Poljaci pogađaju penal i vode 23:22 šest minuta pre kraja.

Težak šut Zelenovića, lako je zaustavio Šmal.

Stanić brani, a Srbija kreće u napad.

Nikčević je posle tajm auta izjednačio, jako bitan gol.

Nova kontra i vođstvo Poljaka.

Jaška je u kontri izjednačio na 21:21, do kraja je devet minuta.

Stanić, a potom i Šmal brane zicer i dalje imamo igrača manje.

Vučković je treći put isključen, a Poljaci su iz sedmerca smanjili na 21:20. Napadamo sa igračem manje.

Stanković je pogodio prvi put na meču 21:19.

Nekoliko grešakana obe strane, a potom penal za Poljake, posle kojeg Srbija 13 minuta pre kraja vodi 20:19.

Dug napad Poljaka i gol Kubištala.

Prodanović je pogodio gol, i iznudio isključenje - 20:16. Ne daju se Poljaci, 20:17 u 44 minutu.

Prodanović za plus 4 - 19:15 u 40. minutu. Odbrana nije krunisana jer su Poljaci pogodili kada im je pretilo oduzimanje lopte.

Novi gol za Poljake i dalje je samo plus jedan. Zelenović možda bude prevaga na našoj strani vage - 17:15. Imamo napad i igrača više. Zelenović je izborio penal, a Ilić pogodio, opet je plus 3 - 18:15.

Ilić je povredio Stanićev prostor a Poljaci pogodili sa penala. Prodanović uzvraća - 16:14.

Kubištal vraća neizvesnost 14:13, nemamo rešenje za odbranu 5+1 koju igraju Poljaci. Zelenović se odvažio i pogodio, u veoma važnom momentu.

U trećem minutu nastavka Poljaci varaju našu odbranu i smanjuju na 14:12.

Ilić iz penala postiže sedmi gol. Polovinu golova Srbije postigao je njen kapiten - 14:11.

Drugo poluvreme

Treći uzastopni gol Poljaka, sada je samo plus dva -13:11.

Mala kriza u igri Srbije, Momir Ilić je promašio sedmerac, a Poljaci u kontri dobijaju penal i drugo isključenje Vučkovića. Stanić brani penal.

Poljaci sada menjaju odbranu i igraju "flastera" na Iliću, ali je prednost Srbije i dalje visoka -13:10.

Oržehovski smanjuje prednost našeg tima na 12:8, a na drugoj strani Prodanović pogađa sa igračem manje.

Poljaci su bez rešenja za odbranu Srbije, ali Vučković pravi faul za isključenje. Opet brani Stanić.

Stanić šesti put brani šut Poljaka, a Vujin iznudio isključenje rivala. Tečan napad i gol Prodanovića.

Rajko Prodanović u kontri za maksimalnih 11:7

Toskić je iznudio novi sedmerac, a Ilić šesti put pogodio za 10:7 u 20. minutu.

Precizan je i Jaška, koji je iznenadio Stanića.

Visoki Gelecki je lako prevario Stanića - 8:6 u 18. minutu. Nenadić za povtratak na plus tri.

Toskić je iznudio penal, koji je Ilić pogodio. Kapiten za sada bez greške.

Višnjevski je pogodio gol Srbije, koja vodi sa 7:5.

Ilić je ponovo bolji od Šmala.

Nikčević igra zaista dobro na šampionatu, a sada je pogodio prvi put na meču. Na drugoj strani Stanić brani.

Kubištal nam ne dozvoljava da odemo na plus tri, posle 12 minuta vodimo 5:4.

Ilić i Toskić dovoljni su za vođstvo Srbije od 5:3.

Posle gola Poljaka iz kontre, gol je postigao i Toskić, čija realizacija je slabija nego na ranijim takmičenjima. Primamo gol sa šest metara za 4:3.

Sa tri gola Momira Ilića na startu meča, Srbija posle sedam minuta igre vodi sa 3:1.

Izabranici selektora Veselina Vukovića, svesni su da je rival jedna od najboljih selekcija planete u poslednjoj deceniji, ali i činjenice da Poljska u Saragosi igra sa dosta oscilacija što je jedan od aduta srpskog tima. Selektor je pred meč rekao da Poljake lomi jaka odbrana, ritam i česta rotacoija igrača, koja treba da održi visok ritam igre svih 60 minuta.