EVROKUP: Vaterpolisti Radničkog u finalu

Vaterpolo

Rival timu iz Kragujevca biće bolji iz meča Savona - Florencija

Posle pobede u Kragujevcu (9:6), vaterpolisti Radničkog pobedili su Debrecin i u Mađarskoj 12:10 (1:3, 5:1, 3:3, 3:3) i izborili mesto u okršaju za trofej, LEN kupa u kojem će im rival biti bolji iz meča Savona - Florencija.

Iako su domaći vodili 3:1 posle uvodne deonice, srpski predstavnik preokrenuo je rezultat u drugoj četvrtini. Radnički je na odmor otišao sa prednošću golovima Gaka, Filipovića i Burića. Mađari jesu izjednačili (4:4), ali su Kragujevčani poveli 7:4 i sačuvali prednost do kraja.

U drugom poluvremenu bilo je uzbudljivo. Debrecin se približio na gol zaostatka (6:7), ali je Burić odlučio pitanje pobednika ubacivši dva puta loptu u mrežu rivala za 30 sekundi.U strelce su se još upisali Đorđe Filipović i Vanja Udovičić. Njihovim pogocima odbijen je napad rivala u uzbudljivom finišu. Konačan rezultat postavio je Zloković, sekund pre kraja.