KORAK KA ČETVRTFINALU: Partizan okupao Brešu +4 pred revanš

Vaterpolo

Vaterpolisti Partizana savladali Brešu sa 9:5

Vaterpolisti Partizana savladali su Brešu 9:5 (2:0, 3:0, 1:2, 3:3) u prvoj utakmici osmine finala Evrolige i time stekli izgledne šanse da se nađu u četvrtfinalu takmičenja čija će se završnica igrati 31. maja i 1. juna u Beogradu.

Izabranici trenera Vladimira Vujasinovića, odigrali su prve dve četvrtine bez greške što pokazuje podatak da u prvi 16 minuta nisu primili nijedan gol. Soro je odbranio sve šuteve dok su sa druge strane vaterpolisti Partizana postigli pet pogodaka.

Treća četvrtina počela je sa dva brza gola Italijana, koje je postigao Hrvat Luka Lončar. Sve to međutim prekida Nikola Dedović.

U poslednjoj četvrtini odbrane su bile nešto slabije, ali je i pored toga Partizan stekao zavidnu prednost pred revanš 20. marta u Breši.

Tekstualni prenos

Kalkatera daje gol za Brešu.

Gol Dušana Mandića, Partizan vodi 9:4

Marko Elez pogađa gol Sora - 8:4.

Drugi gol Miloša Vukićevića, 8:3.

Vukićević vraća Partizan na plus pet 7:2, ali Breša u narednom napadu preko Đorđija smanjuje rezultat.

Četvrta četvrtina

Minut i po pre kraja treće četvrtine Nikola Dedović postiže jako važan gol za Partizan.

Hrvatski igrač postiže drugi uzastopni gol, Breša smanjuje na 5:2.

U prvom minutu trećeg kvartala Breša preko Luke Lončara postiže prvi gol.

Treća četvrtina

Gavril Subotić, pogađa drugi put, Partizan ima pet golova prednosti, a mreža Sora i dalje miruje

Nikola Dedović postiže prvi, a Partizanov četvrti gol.

Setafan Mitrović beži odbrani rivala i postiže treći gol 3:0 za Partizan.

Druga četvrtina

Golman Partizana Slobodan Soro ima četiri odbrane

Novi pogodak za Beograđane, ovog puta Gavril Šubotić - 2:0.

Prvi gol na meču postigao je Stefan Mitrović, Partizan vodi 1:0.

Prva četvrtina

Crno-beli veruju da će mladost nadigrati iskustvo i da im Italijani, koje uvažavaju, neće deliti lekcije.

Osmina finala je bila velika želja mladih vaterpolista Partizana, međutim, crno-beli su uvereni da mogu više od toga. Breša je lider italijanskog prvenstva, a nedavno su izgubili finale Kupa. Za italijanski tim igra jedan od najboljih vaterpolista sveta Prešuti. Partizan će, na krilima velike pobede nad večitim rivalom Crvenom zvezdom, pokušati da napravi što bolji rezultat pred revanš u Italiji.

Evroliga

Osmina finala

1. utakmica

Partizan - Breša 9:5 (2:0, 3:0, 1:2, 3:3)

Crvena zvezda - Eger 13:6 (5:2, 4:1, 2:3, 2:0)

Barseloneta - Oradea 15:5 (2:0, 6:1, 3:3, 4:1)Olimpijakos - Spartak Volgograd 9:8 (4:3, 2:2, 2:2, 1:1)

Monpelje - Seged 6:9 (2:2, 2:2, 2:2, 0:3)

Vuljagmeni - Marsej 16:12 (4:2, 3:4, 3:4, 6:2)

Galatasaraj - Sintez 9:6 (2:1, 2:1, 3:1, 2:3)

Šurman - Jug 1:19 (1:6, 0:3, 0:6, 0:4)

Revanš mečevi su na programu 20. i 21. marta.