BRAVO, VELJO: Stjepanović u finalu na 400 metara slobodno sa najboljim vremenom

Najbrži u kvalifikacijama

Srpski plivač Velimir Stjepanović plasirao se danas u finale trke na 400 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Londonu.

Stjepanović je u kvalifikacijama ostvario najbolje vreme, pošto je trku završio za tri minuta, 46 sekundi i 72 stotinke.

"Odlična trka u kvalifikacijama. Vetar u leđa za večerašnje finale na 400m. Nadam se da ću biti još brži", napisao je Stjepanović na svom tviter nalogu odmah posle trke.

Finale trke na 400 metara slobodno na programu je danas od 19.00, a Stjepanović će pokušati da odbrani titulu u ovoj disciplini osvojenu u Berlinu pre dve godine.

U kvalifikacijama na 400 metara slobodno nastupili su i Vuk Čelić i Stefan Šorak, ali nisu izborili plasman u finale, pošto su u drugoj kvalifikacionoj grupi zauzeli peto, odnosno šesto mesto. Čelić je trku završio za tri minuta, 54 sekunde i 69 stotinki, dok je Šorak imao vreme od tri minuta, 55 sekundi i 26 stotinki.