NIŠTA OD PODVIGA: Lajović nije uspeo, Česi odbranili titulu!

Salatara ostaje u Pragu

Češka je u Beogradu pobedila Srbiju s 3:2 i po treći put u istoriji osvojila titulu u Dejvis kupu
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Muška teniska reprezentacija Češke odbranila je titulu u Dejvis kupu, pošto je u finalu ovog takmičenja pobedila Srbiju u Beogradu s 3:2.Treći odlučujući poen selekciji Češke doneo je Radek Štepanek koji je savladao Dušana Lajovića s 3:0, po setovima 6:3, 6:1, 6:1. Češka je po treći u istoriji osvojila Dejvis kup, dok je Srbiji po pošlo samo jednom za rukom i to 2010. Češka je tako postala prva reprezentacija koja je osvojila titulu na gostujućem terenu posle 2008. godine i pobede Španije nad Argentinom.Novak Đoković je ranije danas pobedio Tomaša Berdiha s 6:4, 7:6, 6:2. Berdih i Štepanek su u subotu savladali Iliju Bozoljca i Nenada Zimonjića s 6:2, 6:4, 7:6.Đoković je u petak pobedio Štepaneka 7:5, 6:1, 6:4, dok je Berdih bio bolji od Lajovića s 6:3, 6:4, 6:3.Srbija će u prvom kolu Dejvis kupa naredne godine dočekati Švajcarsku, dok će Češka igrati sa Holandijom. Češka je osvajala titulu 1980. i 2012. godine.

Lajović je dobro ušao u meč sa Štepanekom i već na startu prvog seta napravio brejk. Štepanek je potom osvojio četiri uzastopna gema, a onda je sačuvao prednost i prvi set dobio s 6:3. Lajović je potom pao u igri, a iskusni Štepanek je dobio drugi set s 6:1. Čeh je nastavio s odličnom igrom i treći set dobio s 6:1.TOK MEČA1:6 - Štepanek donosi novu "Salataru" svom timu1:5 - Novi brejk za Štepaneka1:4 - Štepanek na dva gema od trijumfa1:3 - Novi brejk za češkog tenisera1:2 - Štepanek gazi ka pobedi1:1 - Lajović osvaja prvi gem na svoj servis u trećem setu0:1 - Štepanek bez problema dolazi do prvog gema u trećem setuIII set1:6 - Novi brejk za Štepaneka za drugi set1:5 - Čeh na gem od vođstva od 2:0 u setovima1:4 - Konačno prvi gem za srpskog tenisera u drugom setu0:4 - Štepanek ne prestaje sa dobrom igrom0:3 - Novi brejk za češkog tenisera0:2 - Štepanek je potvrdio brejk osvajanjem novog gema0:1 - Lajović je pao u igri, Štepanek pravi brejk na startu drugog setaII set3:6 - Čeh na iskustvo dobija prvi set3:5 - Lajović je uspeo da spase 4 set lopte i da dođe do novog gema2:5 - Štepanek na gem od dobijanja prvog seta2:4 - Posle duže vremena srpski teniser, koji tek po drugi put u karijeri igrač meč na tri dobijena seta, osvaja gem1:4 - Čeh je potvrdio brejk osvajanjem još jednog gema1:3 - Novi brejk za Štepaneka1:2 - Gem za češkog tenisera1:1 - Štepanek je uzvratio ribrejkom1:0 - Lajović je iskoristio greške Štepaneka i već na startu meča napravio brejk