SRBIJA PORAŽENA U DEJVIS KUPU: Švajcarska lako do 3:0

izostalo iznenađenje

Oslabljena Srbija, bez Novaka Đokovića, Janka Tipsarevića i Viktora Troickog, nije uspela da se ozbiljnije suprodstavi gostima koji su u Novom Sadu igrali u najjačem sastavu.

Teniska reprezentacija Srbije poražena je u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa u Novom Sadu. Švajcarska je do trijumfa stigla već drugog dana, zahvaljujući pobedi u dublu.U odlučujućem meču Mark Kjudineli i Mihael Lamer su pobedili Filipa Krajinovića i Nenada Ziomonjića sa 7:6, 3:6, 7:6, 6:2. Posle prvog dana takmičenja izabranici Švajcarska je vodila sa 2:0 zahvaljujući pobedama Rodžera Federera i Stanislasa Vavrinke u singlu. Federer je na startu takmičenja rutinski savladao Bozoljca sa 6:4, 7:5, 6:2, dok je Vavrinka u četiri seta bio bolji od Lajovića - 6:4, 4:6, 6:1, 7:6 (9:7).U nedelju bi od 13 časova trebalo da se odigraju još dva singl meča koja neće imati rezultatski značaj.Izabranike selektora Bogdana Obradovića od 12. do 14. septembra očekuje baraž za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa, dok će selekcija Švajcarske u četvrtfinalu igrati sa boljim iz meča Kazahstan - Belgija.TOK MEČAPrvi set

Uvodni set je na kraju odlučen tek u taj-brejku. Krajinović i Zimonjić su u trećem gemu propustili veliku šansu da stignu do prednosti, ali nisu iskoristili čak tri brejk prilike. U nastavku seta nije bilo uzbuđenja pa je presudio 13. gem. Švajcarci su bili bolji u odlučujućim trenucima i rezultatom 7:3, stižu do prednosti.Drugi setKrajinović i Zimonjić su odlično počeli drugi set i u četvrtom gemu konačno stižu do zasluženog brejka. Srpska kombinacija je bila izuzetno sigurna na servisu, pa Kjudineli i Lamer nisu imali previše šansi da ih ugroze. Jedinu priliku su imali u poslednjem gemu, ali se iskusni Zimonjić izvukao iz nezgodne situacije i doneo izjednačenje Srbiji - 6:3.Treći setPočetak trećeg seta obeležile su propuštene prilike na obe strane. Prvo su pripretili gosti, da bi im se zatim Zimonjić i Krajinović revanširali istom merom. U takbvoj situaciji na kraju je ponovo presudio taj-brejk, a ishod je bio isti. Kjudineli i Lamer su bili maksimalno koncentrisani i neočekivano lako stižu do nedostižnih 5:0. Usledila je rutinska završnica za konačnih 7:2 i vođstvo od 2:1.Četvrti setU završnici meča nije bilo drame, pošto su gosti bez problema stigli do prednosti. Zanimljivo je da je to bio njihov prvi brejk na meču, a ubrzo su upisali i drugi. Kjudineli i Lamer su tako završili posao i obezbedili ekspresni prolaz svog tima u četvrtfinale.Dejvis kup Svetska grupa Češka – Holandija 2:1 Japan – Kanada 2:1 Nemačka – Španija 3:0 Francuska – Australija 3:0 SAD – Velika Britanija 0:2 Argentina – Italija 1:1 Kazahstan – Belgija 2:1 Srbija – Švajcaska 0:3