RUMUNKA NASTAVILA NIZ U FINALIMA: Simona Halep posle operacije grudi ne zna za poraz

wta doha

Halepova je u finalu savladala Nemicu Anđeliku Kerber sa 2:0, po setovima 6:2, 6:3.

DOHA - Rumunka Simona Halep osvojila je WTA turnir u Dohi. Halepova je u finalu savladala Nemicu Anđeliku Kerber sa 2:0, po setovima 6:2, 6:3. Halepova je ovim trijumfom stigla do svoje prve titule u sezoni, ukupno sedme u karijeri. Međutim, ovo je definitivno njen najveći uspeh u karijeri. Istovremeno, to je bila njena sedma uzastopna pobeda u finalima. Rumunka je završila posao za samo 66 minuta. Titula u Dohi će joj doneti i najbolji plasman u karijeri pošto će na najnovijoj WTA listi biti deveta teniserka sveta.Halepova poslednje dve sezone igra kao preporođena, pošto je prethodno operisala grudi. Ona je do 2010 godine bila poznata kao vlasnica ubedljivo najvećih grudi u belom sportu, ali se odrekla svojih "petica" kako bi napredovala u karijeri. Halepova će najverovatnije biti u sastavu reprezentacije Rumunije za duel sa Srbijom u meču za opstanak u drugoj svetskoj grupi Fed kupa.Turnir u Dohi igrao je za ukupni nagradni fond od 2.440.000 dolara, a Helepovoj će pripasti ček od 441.000 dolara i 900 WTA bodova.