KONAČNO TRIJUMF: Ana posle sedam godina savladala Šarapovu

Plasirala se u četvrtfinale Rima

Srpska teniserka Ana Ivanović savladala je Ruskinju Mariju Šarapovu sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4, u trećem kolu WTA turnira u Rimu

RIM - Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Rimu. Ivanovićeva je u trećem kolu eliminisala Ruskinju Mariju Šarapovu sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4. To je bio 11. međusobni duel dve najlepše teniserke sveta i tek treća pobeda Srpkinje. Ani je to prvi trijumf protiv Ruskinje u poslednjih sedam godina. Ivanovićeva je poslednju pobedu upisala na Rolan Garosu daleke 2007. godine. Ona je ovom pobedom prekinula seriju Šarapove od sedam uzastopnih pobeda i ujedno joj nanela prvi poraz na šljaci ove sezone. Njih dve su ove godine već odigrale jedan meč i to u finalu turnira u Štutgartu. Ivanovićeva je tada dobila prvi set, ali je Šarapova u nastavku meča napravila preokret. Ana je do trijumfa stigla posle jednog sata i 20 minuta igre. Srpska teniserka igrala je izvanredno od samog početka. Anin forhendje funkcionisao besprekorno, baš kao i bekhend. Maša se mučila i sa prvim i sa drugim sevisom, a u takvoj situaciji nije mogla da parira raspoloženoj protivnici, posebno u prvom setu. Šarapova je mnogo bolje odigrala drugi set, ali Ivanovićeva u devetom gemu ipak stiže do ključnog brejka. Anu u borbi za polufinale očekuje duel sa Španjolkom Karlom Suarez Navaro.Jelena Janković se nešto kasnije pridružila Ivanovićevoj među osam najboljih, pošto je u dva seta eliminisala Italijanku Flaviju Penetu sa 6:2, 6:3. TOK MEČAII setIndisponirana Šarapova suočila se sa novim brejkom već na startu drugog seta. Ana je nastavila tamo gde je stala na kraju prvog seta i osvaja šesti uzastopni gem. Srpkinja u narednom gemu uspeva da spasi jednu brejk loptu, ali Šarapova na kraju ipak stiže do izjednačenja. Ivanovićeva je rešila da rizikuje i da pokuša da osvoji direktan poen, ali je za malo bila neprecizna. Ruskinja tako konačno prekida seriju protivnice i poravnava na 1:1. Maša je zatim prvi put na meču bila sigurna na svom servisu i stiže do prvog vođstva – 2:1. Međutim, mini serija Ruskinje nije poremetila Anu, koja bez izgubljenog poena stiže do novog izjednačenja – 2:2.U naredna četiri gema obe teniserke su čuvale svoje servise, ali je taj trend prekinula Srpkinja koja u devetom gemu, bez izgubljenog poena, stiže do ključnog brejka. Ivanovićeva je potom rutinski privela meč kraju za konačnih 6:1, 6:4.I set Ana Ivanović je prvi gem dobila bez izgubljenog poena, a zatim su viđena dva vezana brejka na obe strane za vođstvo srpske teniserke od 2:1. Ana je potom još jednom oduzela servis svojoj protivnici za 3:1, da bi posle velike borbe i nekoliko izjednačenja Ivanovićeva osvojila svoj servis gem za velikih 4:1. Ivanovićeva je nastavila da igra agresivno i nastavlja svoju seriju. Ruskinja je ponovo poklekla u šestom gemu pa Ana ekspresno dolazi u situaciju da servira za prvi set. Šarapova je nastavila da greši i Srpkinja posle 32 minuta igre ubedljivo dobija uvodni set sa 6:1.