PREMIJERNA POBEDA: Lajović u Parizu savladao Delbonisa, a u 2. kolu igra sa 335. na svetu

Velika prilika

Mladi srpski teniser Dušan Lajović savladao je Argentinca Federika Delbonisa sa 6:3, 6:2, 6:3 u prvom kolu Rolan Garosa

PARIZ - Mladi srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske.Lajović je na startu takmičenja, u tri seta, savladao Argentinca Federika Delbonisa sa 6:3, 6:2, 6:3 i tako se prvi put u karijeri plasirao u drugo kolo Rolan Garosa.Lajović je tako ponovio svoj najbolji rezultat na grend slemovima, pošto se i na ovogodišnjem Australijan openu plasirao u drugo kolo.Dušan je do prvog trijumfa protiv 34. tenisera sveta stigao posle jednog sata i 52 minuta igre. On će u drugom kolu igrati protiv Estonca Jirgena Zopa. Zop je do druge runde došao praktično bez borbe pošto mu je 16. nosilac Nemac Tomi Has predao meč u prvom setu zbog povrede ramena. Has je u tom trenutku vodio sa 5:2 u gemovima.Srpski teniser ima veliku priliku da se plasira u treće kolo, s obzirom na to da je Estonac tek 335. igrač na ATP listi. Lajović je trenutno 83. teniser sveta i to će biti njihov prvi međusobni duel.TOK MEČAII setU trećem setu vodila se izjednačena borba sve do sedmog gema, kada Lajović još jednom oduzima servis rivalu za 4:3. To je bio i ključni trenutak, pošto je novi brejk potpuno demoralisao Delbonisa. Usledila je mini serija Lajovića koji osvaja i naredna dva gema za konačnih 6:3, 6:2, 6:3.II set Lajović je prvi stigao do prednosti i u drugom setu, pošto je u trećem gemu napravio brejk. Međutim srpski teniser se odmah potom našao u nezgodnoj situaciji pošto je spasao dve brejk lopte, ali je na kraju poveo sa 3:1. Usledio je novi brejk mladog Srbina koji ekspresno osvaja drugi set sa ubedljivih 6:2.I setU prvom setu srpski teniser je lako osvajao gemove na svoj servis, a prvu brejk šansu propustio je u drugom gemu. On u šestom gemu koristi treću brejk priliku za vođstvo od 4:2. Lajović je sa dva izuzetno sigurna servis gema sačuvao tu prednost i rutinski osvaja prvi set rezultatom 6:3.