DRAMA NA VIMBLDONU: Lajović u 5 setova nadigrao 28. nosioca Garsiju-Lopeza

Kakav meč Srbina u Londonu

Lajović je na startu Vimbldona nadigrao Španca Giljerma Garsiju-Lopeza rezultatom 3:2, po setovima 7:6 (5), 6:2, 3:6, 3:6, 6:3

LONDON - Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo trećeg gren slem turnira sezone Vimbldona.Lajović je na startu Vimbldona nadigrao Španca Giljerma Garsiju-Lopeza rezultatom 3:2, po setovima 7:6 (5), 6:2, 3:6, 3:6, 6:3.Lajović je trenutno 84. teniser, dok je Španac za 50 mesta bolje plasiran na ATP listi. Garsija-Lopez je bio postavljen za 28. nosioca.

Srpski teniser će u narednom kolu igrati protiv Poljaka Lukaša Kubota, koji je nadigrao Nemca Jana-Lenarda Štrufa.U prvom setu viđena je izjednačena igra, a pobednik ovog dela meča odlučen je u taj-brejku. Lajović je uspeo da se bolje snađe i da dobije prvi set 7:6 (7:5). Srpski teniser je briljirao u drugom setu u kome je napravio dva brejka. Lajović je dobio drugi set s 6:3 i poveo 2:0. U prvih pet gemova trećeg seta nije bilo prilika za brejk. Međutim, Španac je napravio brejk u šestom gemu, što mu je bilo dovoljno da ovaj meča dobije s 6:3. Naš teniser je igrao nešto lošije i u četvrtom setu. Španac je u sedmom gemu napravio brejk za vođstvo od 4:3, a onda je osvojio još dva gema i izjednačio na 2:2 u setovima. Lajović se povratio posle dva izgubljena seta i u petom odigrao kako se od njega očekuje. Srbin je u petom gemu napravio brejk, a onda i u devetom za 6:3 i jednu od najvećih pobeda u karijeri.

Zaustavljene Jelena i JovanaSrpska teniserka Jovana Jakšić nije uspela da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto je danas na startu takmičenja poražena od Čehinje Petre Cetkovske 2:1, po setovima 6:2, 4:6, 7:5. Jelena Janković je poražena od Estonke Kaje Kanepi 6:3, 6:2