POSLE DVA DANA: Krajinović bolji od Troickog za finale Kortine

Srpski derbi

Filip slavio posle tri seta 2:6, 7:5, 6:3

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u finale čelendžera u Kortini, pošto je bio bolji od Viktora Troickog sa 2:6, 7:5, 6:3. Meč je zbog loših vremenskih uslova prekinut u subotu. Do prekida je došlo u trećem setu, pri rezultatu 1:1 u setovima i vođstvu 1:0 Troickog u trećem.

Prethodno je Viktor dobio prvi set sa 6:2, a Krajinović je uzvratio sa 7:5. Meč je, inače, bio prekinut i u drugom setu, pri vođstvu Krajinovića sa 6:5, da bi mlađi od srpskih tenisera posle nastavka izborio treći set, ali je ubrzo kiša ponovo počela da pada.

U nedelju se bolje snašao Krajinović, sačuvao je čak sedam brejk lopti, dva puta oduzeo servis protivniku i stigao do finala. Dvojica tenisera se nisu dugo zadržala na terenu, što je dobro, jer će Krajinović uskoro ponovo na teren, gde će se za trofej boriti sa Italijanom Federikom Gaiom.

Prvi finalista čelendžera u Kortini je domaći teniser Federiko Gaio, koji je pobedio sunarodnika Roberta Markoru sa 7:5, 6:1.