ŠVAJCARAC POČEO POBEDOM: Federer lako sa Raonićem

Masters u Londonu

Drugi teniser sveta slavio je u dva seta 6:1, 7:6

Švajcarski teniser Rodžer Federer startovao je pobedom na završnom Masters turnriu u Londonu. Federer je u drugom meču grupe B savladao Kanađanina Miloša Raonića rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 7:6 (7:0), nakon jednog sata i 30 minuta igre. U narednom kolu Švajcarac će se sastati sa pobednikom današnjeg prvog meča, Keijem Nišikorijem, dok će u drugom duelu snage odmeriti poraženi iz današnjih susreta Miloš Raonić i Endi Marej.Duel je počeo sjajno za teniser iz Švajcarske koji je već u drugom gemu napravio brejk, a zatim potvrdio stečeno za velikih 3:0. U nastavku seta Rodžer Federer je uspeo da još jednom oduzme servis Milošu Raoniću, za prednost od 5:1, dok je Kanađanin samo stigao da se “upiše” na semaforu, za konačnih i ubedljivih 6:1 za Švajcrarca.

U drugom setu brejkova nije bilo, ali je prilika za isti bilo sa obe strane. Međutim, Miloša Raonić je uspeo da se popravi i izbori taj-brejk. U “trinaestom gemu” Rodžer Federer je bio dominantan i nije dozvolio teniseru iz Kanade da osvoji ni jedan poen, pa je Švajcarac rešio taj-brejk u svoju korsit rezultatom 7:0, za konačnih 2:0 u drugom singl meču današnjeg programa.