INDIJAN VELS: Federer preko Raonića do finala sa Đokovićem

Repriza prošlogodišnjeg finala

Federer je u njihovom 10. međusobnom duelu do devete pobede došao za sat i 26 minuta igre

INDIJAN VELS - Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u finale Masters turnira u Indijan Velsu, pošto je u polufinalu pobedio Kanađanina Miloša Raonića sa 2:0, u setovima 7:5, 6:4.

U prilično neizvesnom duelu Švajcarac, drugi teniser na ATP rang listi, iskoristio je mali pad u igri Raonića krajem prvog i početkom drugog seta, kada je uspeo da mu oduzme servise.

Federer je jedini brejk u prvom setu napravio pri rezultatu 5:5, a potom je na svoj servis bez ikakvih problema došao do prednosti od 1:0 u setovima.

U istom ritmu je Švajcarac nastavio na početku drugog seta, kada je odmah oduzeo servis Kanađaninu, koji do kraja meča nije usepo da uzvrati brejkom, iako je u četvrtom gemu imao šansu za to.

Federer će se u svom šestom finalu na Masters turniru u Indijan Velsu sastati sa Novakom Đokovićem, koji je ranije danas pobedio Britanca Endija Mareja sa 6:2, 6:3.