(VIDEO, FOTO) PROKOCKALA ŠANSU: Jelena Janković poražena u finalu Indijan Velsa od Simone Halep

Od gotovog veresija

Srpska teniserka je razbijala Rumunku, ali je posustala u finišu drugog seta i na kraju izgubila meč

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je u finalu turnira u Indijan Velsu od Simone Halep - 6:2, 5:7, 4:6.

Meč pod kalifornijskim suncem trajao je dva sata i 37 minuta.

Da joj je neko uoči starta turnira rekao da će igrati u finalu, Jelena Janković mu ne bi verovala, što je i sama priznala, pa plasmanom na završnu predstavu u Indijan Velsu bi trebalo da bude zadovoljna. Trebalo bi, ali nije, jer je imala pobedu nad Simonom Halep u ruci i 14. trofej u karijeri, a drugi u Kaliforniji (prvi osvojila 2010. godine). A onda je Džej Džej pala i dozvolila rivalki da napravi preokret.

"Simona je mlađa, nisam mogla više da izdržim, mnogo smo trčale", nasmejala se ipak Jelena posle poraza.

Treća teniserka sveta je uzvratila:

"Da, Jelena bi sigurno pobedila da je koju godinu mlađa".

Simona ima 23 godine, a Jelena 30.

Srpkinja je servirala za pobedu pri vođstvu 5:4 u drugom setu, ali je onda izgubila naredna tri gema i Rumunka je izjednačila na 1:1 u setovima.

Osim u prvom setu, u kome je Džej Džej apsolutno dominirala, u preostala dva je rezultat stalno bio na klackalici.

U odlučujućem setu Jelena je uspela da vrati brejk u gemu u kome je Simona Halep servirala za meč prvi vođstvu od 5:3. Ipak, to je bilo sve od Beograđanke, lako je prepustila sledeći, ujedno i poslednji gem protivnici.

Ovo finale obeležili su brejkovi, bilo ih je 18, od ukupno 30 gemova! Obe su napravile po devet, ali ih je Rumunka bolje rasporedila.

Simoni Halep je ovo 11. titula u karijeri, a Jelena je ostala na 13. Poslednji trofej trenutno 21. igračica sveta osvojila je u februaru 2013. u Bogoti.

Džej Džej je u Indijan Velsu redom eliminisala Loren Dejvis, Medison Kiz, Belindu Bencic i u polufinalu Sabine Lisicki, i to sve posle borbi u tri seta.

Rumunka je u pustinju došla posle saznanja da joj je rođaka izvršila samoubistvo, ali je uspela da izdrži i posle nekoliko teških mečeva dode do polufinala, koje joj je Serena Vilijams predala bez borbe. Simona je prethodno savladala Gavrilovu, Lepcenko, Pliškovu i Suarez Navaro.

TREĆI SET

4:6 - JJ je katastrofalno odigrala ovaj gem i Simona Halep je trijumfovala.

4:5 - Jelena je uspela da napravi brejk u gemu u kome je Rumunka servirala za titulu!

3:5 - Halep je napravila brejk i došla u priliku da servira za meč i titulu.

3:4 - Teškom mukom, ali uspela je Simona Halep da prekine seriju brejkova i dobije gem na svoj servis.

3:3 - Jelena opet nije uspela da potvrdi brejk. Ponovo je Halep uzvratila istom merom.

3:2 - Opet brejk prednosti za JJ. Na 15:40 nije realizovala prvu priliku, ali jeste drugu.

2:2 - Jelena je ponovo dozvolila rivalki da je ribrejkuje.

2:1 - Džej Džej pravi brejk! Odlučujući poen bio je dug, a Jelena ga je dobila uz pomoć mreže, posle čega se izvinila protivnici.

1:1 - Jelena je prekinula seriju Simone Halep bez izgubljenog poena.

0:1 - Gde je stala u drugom, Simona Halep je nastavila u trećem setu.

DRUGI SET

5:7 - Jelenin pad nastavljen je i u 12. gemu. Ponovo je izgubila gem na svoj servis, pa je Simona Halep dobila set.

5:6 - Srpkinja je bila očigledno dekocentrisana posle propuštene prilike u prethodnom gemu, pa je Rumunka lako osvojila ovaj.

5:5 - Džej Džej je propustila šansu da stavi tačku na meč. Na 30:40 teniserke su odigrale dug poen, koji je završen Jeleninom greškom, pa je to bio šesti brejk u setu.

5:4 - Peti brejk u drugom setu. Ponovo ga je napravila Jelena. Bilo je 15:40, Halep je dobila naredni poen, ali je Jankovićeva iskoristila drugu brejk loptu u u sledećem gemu servira za titulu.

4:4 - Opet je Rumunka vratila brejk. Rezultat je bio na klackalici u ovom gemu, ali je na kraju Simona Halep realizovala drugu brejk loptu i izjednačila u drugom setu.

4:3 - Jelena Janković je odmah uzvratila istom merom. I ona je napravila brejk bez izgubljenog poena. Sada je baš blizu titule!

3:3 - Srpska teniserka se opustila, počela da greši i Rumunka je to iskortistila, napravila je brejk bez izgubljenog poena.

3:2 - Uspela je Simona Halep da dobije gem na svoj servis.

3:1 - JJ je potvrdila brejk!

2:1 - Ponovo Jelena pravi brejk!

1:1 - Jelena dobija gem bez izgubljenog poena.

0:1 - I na početku drugog seta Rumunka je imala dosta problema na svoj servis, ali je ipak dobila uvodni gem.

Rumunka je između dva seta zatražila medicinsku pomoć.

PRVI SET

Prvi set je trajao 45 minuta.

6:2 - Bez problema je Jelena Janković dobila gem na svoj servis samim tim i prvi set.

5:2 - Halep je imala 40:15, Jelena je stigla do 40:40, pa je Rumunka stekla prednost, ali se Džej Džej nije predavala, već je osvojila tri uzastopna poena i napravila još jedan brejk.

4:2 - Jankovićeva je "potvrdila" brejk iako nije delovalo da će biti tako, jer je bilo 15:40. Međutim, Srpkinja je vezala četiri poena i osvojila gem. Halep je besno tresnula reket o zemlju.

3:2 - Jelena opet ima brejk prednosti! Iskoristila je drugu brejk šansu u ovom gemu.

2:2 - Jelena je izjednačila bez izgubljenog poena.

1:2 - Lako je Simona Halep dobila gem na svoj servis.

1:1 - Džej Džej je odmah ispustila prednost. Simona Halep je iskoristila drugu brejk priliku, kada je Srpskinja pogodila mrežu i izjednačila.

1:0 - Jelena Janković je propustila čak četiri brejk lopte već u prvom gemu! Ali, petu je iskoristila i odmah na startu meča stekla prednost. Džej Džej je nekoliko puta poslala lopticu u mrežu na brejk loptama, ali je zato odigrala i nekoliko sjajnih poena.