(VIDEO) OVO JE VEST: Rafael Nadal u finalu Mastersa

Pao i Berdih

Španac igrao dobro u polufinalu i posle velike borbe sa Čehom u prvom setu, u drugom ga rasturio

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale turnira Masters serije u Madridu, jer je u polufinalu savladao Čeha Tomaša Berdiha 7:6, 6:1.

Bio je to 23. okršaj Nadala i Berdiha i 19. trijumf Španca. Čeh je početkom godine eliminisao Španca sa Australijan opena i prekinuo niz od čak 18. uzastopnih poraza u međusobnim duelima.

Meč na madridskoj šljaci trajao je sat i 44 minuta, a nekada najbolji teniser sveta nagovestio je da se vraća u vrhunsku formu.

Nadal je odlično servirao i rivalu nije dozvolio nijednu brejk priliku što je na ovoj podlozi, čak i kada se radi o "kralju šljake", zaista podvig. Ni Španac, doduše, nije uspeo da oduzme servis Berdihu u prvom setu, ali je bio prisebniji u taj-brejku koji je dobio rezultatom 7:3. To je slomilo Čeha, pa Nadal nije imao problema da ubedljivim rezultatom, uz dva brejka, stavi tačku na meč.

Nadalu će ovo biti tek drugo finale ove godine. Prethodno je igrao samo na završnoj predstavi u Buenos Airesu, gde je i osvojio jedini trofej u 2015.

U drugom polufinalu večeras sastaju se Britanac Endi Marej i Japanac Kei Nišikori. Finale je na programu sutra.

Nagradni fond turnira je 4.185.405 evra.