(VIDEO) NIŠTA OD FINALA: Troicki poražen od Mareja u polufinalu Kvinsa

Britanac bolji u nastavku

Troicki nije uspeo da napravi iznenađenje i savlada favorizovanog Britanca

LONDON - Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da izbori plasman u finale Kvinsa.On je u polufinalnom duelu poražen od Britanca Endija Mareja rezultatom 2:0 u setovima (3:6,3:6)

Podsetimo, meč je startovao u subotu, ali je zbog kiše prekinut pri rezultatu 3:3. Marej je odmah na startu nastavka zaigrao bolje, dva puta oduzeo servis srpskom teniseru i zasluženo došao do prednosti od 1:0 u setovima (6:3).

U drugom setu viđena je velika borba. U šestom gemu Viktor je došao do brejka, međutim, Britanac je već u osmom uzvratio istom merom i oduzeo servis Srbinu. Odluka je pala u taj brejku. Velika borba vodila se i u odlučujućem gemu. Marej je imao mini brejk prednosti na 4:2, ali je srpski teniser uspeo da izjednači rezultat (4:4). Međutim, Viktor u ključnim momentima dozvoljava Mareju da napravi dva mini brejka u nizu, pa Britanac dolazi do trijumfa i plasmana u finale (7:4).

Marej će već danas igrati finalni meču protiv Kevina Andersona (15.20h).

Nastavak meča:

II set

6:7 - Posle velike borbe Britanac uspeva da izbori plasman u finale. Marej je imao mini brejk prednosti na 4:2, ali je srpski teniser uspeo da izjednači rezultat (4:4). Međutim, Viktor u ključnim momentima dozvoljava Mareju da napravi dva mini brejka u nizu

6:6 - Viktor je uspeo da izbori taj brejk.

6:5 - Siguran gem Mareja. Viktor će servirati za taj brejk.

5:5 - Odličan gem Viktora. Ekspresno je Srbin došao do izjednačenja, bez izgubljenog poena.

4:5 - Marej uspeva da materijalizuje prednost.

4:4 - Britanac pravi brejk! U ključnom momentu Marej uspeva da vrati brejk i izjednači rezultat.

4:3 - Marej prekida seriju srpskog tenisera. Siguran servis gem Britanca.

4:2 - Troicki potvrdio brejk! Zahvaljujući odličnom servisu u ključnim momentima Srbin osvaja gem.

3:2 - Viktor pravi brejk! Troicki je uspeo da oduzme servis Britancu i prvi dolazi do prednosti u drugom setu. Imao je Srbin 0:40, ali je Marej uspeo da izjednači, međutim, to nije poremetilo Viktora, ponovo je došao do šanse za brejk i iskoristio je.

2:2 - Odličan gem Viktora. Ekspresno je srpski teniser uspeo da osvoji svoj servis gem.

1:2 - Siguran gem Mareja, bez većih problema Britanac dolazi do nove prednosti.

1:1 - U drugom gemu viđena je velika borba. Pretio je Marej, imao šanse za brejk, ali je Viktor uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i posle četiri izjednačenja dođe do gema.

0:1 - Viktor je imao priliku da odmah na startu drugog seta dođe do prednosti. Imao je brejk šansu, ali je Marej uspeo da se izvuče iz neugodne situacije.

I set

3:6 - Britanac osvaja prvi set! Ponovo je Endi Marej uspeo da oduzme servis srpskom teniseru.

3:5 - Marej bez većih problema potvrđuje brejk.

3:4 - Brejk Mareja! Britanac nije iskoristio prvu brejk šansu, međutim, posle greške Viktora Marej dolazi do sedme brejk lopte na meču i uspešno je koristi.