(VIDEO) NAJVEĆA SRAMOTA TENISA: Pogledajte kako je Francuz pravio cirkus u Italiji

Neće da uzme poen, pa to ti je

Benoa Per na meču sa Filipom Volandrijem bukvalno lupao lopticu bez namere da se suprotstavi rivalu

Francuski teniser Benoa Per poneo se nesportski na meču sa Italijanom Filipom Volandrijem na čelendžeru u San Benedetu.

Per je dobio prvi set ubedljivim rezultatom 6:1, ali je onda domaći igrač uzvratio u drugom - 6:2. Međutim, finiš drugog seta bio je skandalozan, jer je Francuz samo lupao lopticu, bez namere da osvoji ijedan poen. On je u trećem setu, pri vođstvu Volandrija od 2:0, predao meč zbog povrede, ali je to trebalo da uradi mnogo ranije, a ne da pravi cirkus od meča. Ako se zaista radilo o povredi...

Podsetimo, na Vimbldonu se slično poneo Australijanac Nik Kirjos nezadovoljan suđenje na meču sa Rišarom Gaskeom kada je bukvalno pustio Francuza da osvoji set. Kirjos se kasnije uozbiljio, ali kasno da bi se spasao poraza.