POBEDA POSLE MESEC DANA: Đoković uspešno startovao na mastersu u Montrealu

Savladan Beluči

Najbolji svetski teniser odigrao je prvi meč od finala u Vimbldonu
1 / 2 Foto: AP

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je u svom prvom meču posle mesec dana finala Vimbldona Brazilca Tomaza Belučija sa 2:0 (6:3, 7:6(4) na turniru masters serije u Montrealu.

Đoković se mučio u meču 2. kola "Rodžers kupa", ali je na kraju uspeo da kvalitetom stigne do pobede.

Do prvog seta Đoković je stigao brejkom u osmom gemu za 5:3. Prethodno je spasao pet brejk lopti.

U drugom setu nije bilo brejka, ali je u taj-brejku Srbin bio dominantan i iskoristio treću od tri vezane set meč lopte.

Pobednik ovog meča u narednom kolu igraće protiv pobednika meča Džek Sok – Grigor Dimitrov

Rodžers kup u Montrealu igra se za ukupan nagradni fond od 4,17 miliona dolara, a titulu brani Francuz Žo-Vilfred Conga.

Novak Đoković, Montreal, Foto: AP

2. SET

7:6 - Đoković je završio posao protiv Belučija. Stigao je do tri vezane set meč šanse, iskoristio treću i plasirao se u treće kolo mastersa u Montrealu.

6:6 - Našao se Đoković u prilično neugodnoj situaciji jer je Beluči osvojio prva dva poena u gemu, međutim u naredna četiri odigrao je prilično koncentrisano i uveo drugi set u taj-brejk.

5:6 - Pretio je Novak, osvojio dva poena, ali Beluči u ključnom trenutku osvaja poen.

5:5 - Đoković je produžio drugi set, osvojio je gem za izjednačenje.

4:5 - Dobrim servisima Brazilac je stekao tri gem poena i gotovo bez otpora stigao do petog osvojenog gema.

4:4 - Još jedan gem bez problema za najboljeg tenisera sveta.

3:4 - Nove dve brejk šanse za Đokovića, nažalost nisu iskorišćenje.

3:3 - Lagan gem za Đokovića koji je završen izlaskom na mrežu. Srpski teniser je do sada na taj način uzeo 13 od 17 poena.

2:3 - Đoković je propustio brejk šansu, Beluči je sjajno odservirao i servis vinerom uspeo da ostane u gemu, a zatim dobrim napadima osigura gem.

2:2 - Lagani gem za Đokovića.

1:2 - Beluči je siguran na sevrisu za novo vođstvo.

1:1 - Ponovo gem za infarkt. Beluči je stekao dve vezane brejk lopte, Đoković prvu spasao asom, drugu sjajnim štop volejem. U nastavku je drugim asom na meču uspeo da osvoji svoj gem.

0:1 - Beluči posle turbulentne završnice prvog seta prilično smiren na početku drugog, osvaja servis i gem.

1. SET

6:3 - Bez izgubljenog poena Đoković je osvojio gem, samim tim i set. Prvi set je trajao 52 minuta.

5:3 - Brejk Đokovića! Srpski teniser je stigao do tri vezane brejk šanse, Beluči pogodio dva asa, a potom je Đoković osvojio fantastičan poen i napravio prvi brejk u meču.

4:3 - Muči se Novak, ali osvaja svoje servise.

3:3 - Đoković je imao prvu brejk šansu u meču, ali nije uspeo da je pretvori u gem.

3:2 - Još jedan dugi gem na servis srpskog tenisera. Đoković je spasao dve brejk lopte, ukupno tri do sada, i sigurnim servisima dobio svoj treći gem u meču.

2:2 - Beluči je dobio nekoliko poena posle razmene udaraca i izjednačio.

2:1 - Tri vezana servis vinera doneli su Đokoviću lagan gem i novo vođstvo.

1:1 - Punih 11 minuta trajao je drugi gem. Razmenjeno je čak 18 poena, ali Novak nije usppeo da stigne do brejk šanse.

1:0 - Đoković je brzo stigao do 40:15, ali je potom dozvolio Brazilcu da veže tri poena i stekne prvu brejk loptu u meču. Međutim, srpski teniser je uspeo da osvoji naredni poen, potom veže još dva i povede u meču.