Ana pobedila, Srbija vodi protiv Rusije

Fed kup polufinale

Ukoliko u narednom duelu Jelena Janković pobedi Svetlanu Kuznjecovu, Sbija će se prvi put plasirati u finale Fed kupa, a za titulu bi se borila protiv Čečke, koja je u drugom polufinalu savladala Italiju.

MOSKVA - Ženska teniska reprezentacija Srbije povela je u Moskvi protiv Rusije sa 2:1 u polufinalu Svetske grupe Fed kupa, pošto je u prvom današnjem meču Ana Ivanović pobedila Anastasiju Pavljučenkovu u tri seta - 3:6, 6:0, 6:3.

U dosta čudnom meču, Ivanović je uspela da preokrene rezultat i da donese našoj selekciji veliki poen. Na startu duela, srpska teniserka je bila potpuno dekoncentrisana, pravila je grešku za geškom i omogućila Ruskinji da za dvadesetak minuta povede 5:0.

Tek kada je praktično izgubila set, Ivanović je počela da igra. Smanjila je na 5:3, uz dva brejka i bez obzira što je Pavljučenkova potom osvojla šesti gem, videlo se da reprezentativka Srbije ima igru kojom može da preokrene rezultat.

Drugi set Ivanović je odigrala kao u najboljim danima, kada je bila prva teniserka sveta i za svega 25 minuta nanizala je šest gemova, a seriju je nastavila i u trećem setu, kada je povela 4:0.Kod vođstva od 5:2, Ana nije uspela da iskoristi svoj servis i da završi meč, ali je potom izanredno reagovala i u narednom gemu je napravla brejk ne dozvolivši Pavlječenkovoj da osvoji nijedan poen.