NADAL TONE SVE DUBLJE: Španac ispao u trećem kolu!

Očajan i u Sinsinatiju

Nakon poraza u četvrtfinalu Montreala, Nadal je doživeo neuspeh i u Sinsinatiju

SINSINATI - Najbolji španski teniser Rafael Nadal nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju, pošto je u trećem kolu poražen od zemljaka Felisijana Lopeza sa 2:1 u setovima (5:7, 6:4, 7:6).

Nadal je tako nastavio da niže očajne rezultate ove sezone. Podsetimo, u Montrealu je u četvrtfinalu doživeo ubedljiv poraz od Japanca Keja Nišikorija.

Rafa je dobio prvi set protiv Lopeza. Dva puta je imao brejk prednosti, ali je oba puta dozvolio Felisijanu da se vrati u set. Međutim, u 12. gemu Nadal po treći put oduzima servis protivniku i osvaja set.Drugi set pripao je Lopezu. Jedan brej bio je dovoljan da Felisijano dođe do izjednačenja. U trećem nije bilo brejka pa je odluka o pobedniku pala u taj brejku. Lopez je bio sigurniji u odlučujućem gemu, sjajno je servirao i zasluženo došao do tri vezane meč lopte. Odmah je iskoristio šansu i izborio plasman u narednu rundu takmičenja.

Lopez će u četvrtfinalu igrati protiv Rodžera Federera, koji je ubedljivo savladao Kevina Andersona (6:1, 6:1).