(VIDEO) MUKE PO NOVAKU: Đoković uz dosta problema savladao Aguta za četvrtfinale US Opena

US Open

Prvi reket sveta morao je da igra četiri seta kako bi savladao Španca
1 / 2 Foto: Reuters

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale US Opena pošto je sa 3:1 (6:3, 4:6, 6:4, 6:3) savladao Španca Roberta Bautistu Aguta.

Đoković će u četvrtfinalu poslednjeg grend slema u sezoni igrati protiv Felisijana Lopesa koji je nešto ranije savladao Fabija Fonjinija.

Prvi teniser sveta je uvodni set dobio jednim brejkom, a kada je početkom drugog seta napravio brejk činilo se da meč ide u željenom pravcu.

Međutim, pri rezultatu 4:2 Đoković je propustio dve vezane brejk šanse i onda se meč u potpunosti preokrenuo.

Agut je nanizao pet vezanih gemova i oduzeo prvi set Đokoviću na US openu.

Španac je mučio srpskog tenisera i u trećem setu, kada je ponovo jedan brejk odlučivao.

Koliko je Agut bio neugodan protivnik govori podatak da je Đoković u četvrtom setu servirao za meč, ali ga je Španac brejknuo. Ipak, već u sledećem gemu Đoković je stigao do vredne pobede kojom je izborio plasman među osam najboljih tenisera na poslednjem grend slem turniru u sezoni.

4. SET

6:3 Novak je rešio da privede posao kraju. Uzima brejk i završava meč!

5:3 Iznenađenje, španac posle 40:40 dolazi do prednosti i brejka!

5:2 Za Novaka. Đoković ide ka pobedi.

3:2 - Kakav štop volej Đokovića za ribrejk! Usledio je pobednički krik jer ovo može da bude prelomni trenutak ovog meča.

2:2 - Pravo niotkuda Agut se vraća u set. Stekao je dve vezane brejk lopte i drugu iskoristio za izjednačenje.

2:1 - Bautista osvaja prvi gem u četvrtom setu.

2:0 - Prvi teniser sveta potvrđuje da je u potpunosti prevazišao krizu. Potvrđuje brejk bez većih uzbuđenja.

1:0 - Đoković sa nulom pravi brejk na startu četvrtog seta. Srpski teniser je u potpunosti vratio svoju prepoznatljivu igru.

3. SET

6:4 - Đoković sa tri vezana servis vinera rešava treći set u svoju korist. Neverovatno dugi setovi, što najbolje svedoči koliko se srpski teniser muči protiv Španca. Prvi set trajao je 46 minuta, drugi 50, a ovaj treći 47 minuta.

5:4 - Ostaje Španac u trećem setu, a Đoković će u narednom gemu servirati za vođstvo 2:1.

5:3 - Đoković je bez izgubljenog poena stiže do petog gema. Srpski teniser je zabeležio još jedan as servis, a Španac pomogao sa nekoliko grešaka.

4:3 - Bautista Agut je zaustavio nalet Đokovića.

4:2 - Đoković potvrđuje brejk. Bez većih uzbuđenja u gemu u kome je Agut tri puta napravio grešku.

3:2 - Prvi do brejka u trećem setu stiže Đoković. Stigao je do dve vezane brejk lopte posle grešaka Španca, a drugu pretvorio u brejk.

2:2 - Đoković je stabilizovao svoj servis. Sjajnim forhend vinerom, koji je pogodio liniju, osvojio je drugi gem u trećem setu.

1:2 - Srpski teniser je osvojio prva dva poena, ali je potom Agut vezao četiri poena i osvojio gem.

1:1 - Mučio se Đoković na svom servisu, ali je uspeo da prekine niz od pet uzastopno izgubljenih gemova.

0:1 - Đoković je i dalje pod uticajem gubitka drugog seta. Ipak, treba verovati da će uskoro sve loše da zaboravi.

2. SET

4:6 - Novi brejk Aguta i set za Španca. Ovo je prvi set koji je Đoković izgubio na US Openu. Neverovatan preokret u igri dvojice igrača. Đoković je bio dominantan, pri rezultatu 4:3 propustio je dve vezane brejk šanse, a od tada je Španac podigao igru i vezao tri gema, uz dva brejka. Novak je polomio reket i šutnuo torbu zbog čega je dobio opomenu od strane sudije Bernardesa.

4:5 - Probudio se Španac, odjednom dodao gas i trenutno je dominantniji igrač. Preokrenuo je rezultat u drugom setu.

4:4 - Pad koncentracije Đokovića uzrokovao je gubitak servisa. Španac je treći put u meču stigao do brejk lopte, ovog puta je iskoristio i izjednačio. Đoković se malo i okliznuo prilikom poslednjeg poena u ovom gemu.

4:3 - Srpski teniser je propustio dve vezane brejk lopte da definitivno reši ovaj set. Đoković se u nekoliko navrata žalio na problem sa sočivima. Velika vrućina u Njujorku uzrokuje to da se sočiva brzo suše.

4:2 - Đoković je u dosadašnjem delu meča ostvario 20 vinera i 17 neiznuđenih grešaka. U ovom gemu je u dva navrata bio veoma ljut na sebe jer je prilično naivno izašao na mrežu, ali je volejom završio gem.

3:2 - Bautista Agut je smanjio rezultat.

3:1 - Đoković je potvrdio brejk, sa samo jednim izgubljenim poenom stiče dva gema prednosti.

2:1 - Brejk Đokovića! Tri greške Španca i odličan poen Đokovića na mreži bili su dovoljni za brejk.

1:1 - Sa nulom Đoković dobija prvi servis u drugom setu.

0:1 - Agut otvara drugi set sa samo jednim izgubljenim poenom.

1. SET

6:3 - Posle 46 minuta Đoković osvaja prvi set. Iako to možda rezultat ne govori ovo je bio izuzetno težak set za srpskog igrača. I u ovom gemu morao je da se suoči sa brejk loptom, ali je ponovo reagovao na pravi način.

5:3 - Brejk Đokovića! U pravom trenutku i to na kakav način! Dva sjajna forhend vinera donela su srpskom igraču vođstvo.

4:3 - Đoković se suočio prvi put u meču sa brejk loptom. Prvi teniser sveta reagovao je na pravi način. Odservirao je as, potom još jedan, i uz viner stigao do novog vođstva.

3:3 - Ne da se Agut, sjajnom reakcijom posle jednog drop šota uspeo je da natera Đokovića na grešku i stigne do izjednačenja.

3:2 - Novak drži svoje gemove za sada pod kontrolom, mali problem je taj što ga još uvek ne služi bekhend.

2:2 - Četiri brejk lopte imao je Đoković tokom ovog gema, ali nije uspeo da ih iskoristi, da bi Agut na kraju prvu priliku pretvorio u gem za izjednačenje.

2:1 - Španac je osvojio dva poena na servis Đokovića, međutim nije bilo drame i prilike za brejk. Đoković je upisao i jedan as servis.

1:1 - Španac je svoj servis otvorio asom, a potom bez većih problema priveo gem kraju.

1:0 - Đoković je prvi bio na servisu i bez većih poteškoća poveo u meču.