(VIDEO) NOLE GAZI I NA EGZIBICIJAMA: Đoković preslišao Nadala na Tajlandu!

Spektakl

Srpski teniser je u egzibicionom meču ubedljivo savladao Španca

BANGKOK - Najbolji teniser sveta Novak Đoković rutinski je pobedio Španca Rafaela Nadala na egzibicionom meču u Bangkoku (6:4, 6:2).

Đoković i Nadal su odigrali veoma ozbiljan meč, na trenutke se činilo da se radi o finalu nekog zvaničnog turnira, a ne o egzibiciji. Publika je imala priliku da gleda sjajan tenis na stadionu "Huamark".

Domaćini su se zaista potrudili da sve bude spektakularno - muzika, svetslosni efekti, predstavljanje tenisera, pune tribine, ovacije... Meč je bio sjajno organizovan. Organizatori su naveli da je današnji teniski spektakl imao za cilj da vrati optimizam i poverenje ljudi u bezbednost, posle terorističkog napada 17. avgusta u centru Bangkoka u kojem je poginulo 20 ljudi, a više od 100 je povređeno.

U nastavku sezone Đoković će učestvovati na Otvorenom prvenstvu Kine od 5. do 11. oktobra u Pekingu.

Tok meča:

II set

6:2 - Novak dobija meč!

5:2 - Novi brek Đokovića! Novak hita ka trijumfu. Napao je servis Nadala, došao do dve vezane prilike za brejk i odmah iskoristio svoju šansu.

4:2 - Novak još jednom osvaja svoj servis gem nedozvolivši Špancu da dođe u priliku da za brejk.

3:2 - Nadal posle velike borbe uspeva da osvoji gem. Novak je imao brejk šansu, viđeno je nekoliko sjajnih poena... Španac je uspeo da se izvuče iz neugodne situacije i smanji prednost Srbina.

3:1 - Još jedan siguran gem Novaka.

2:1 - Španac uspeva da prekine seriju srpskog tenisera. Osvaja prvi gem u drugom setu i smanjuje prednost Đokovića.

2:0 - Novak potvrđuje brejk.

1:0 - Novak odmah na startu drugog seta pravi brejk. Prilično lako je oduzeo servis španskom teniseru.

I set

6:4 - Novak osvaja prvi set! Jedan brejk bio je dovoljan srpskom teniseru da dođe do prednosti u setovima.

5:4 - Još jedan fantastičan gem. Nekoliko spektakularnih poena. Nadal uspeva da smanji prednost.

5:3 - Preciznim servisima srpski teniser dolazi do novog gema. Srbin je na korak od osvajanja prvog seta.

4:3 - Đoković napravio brejk! Kako odmiče set, tako raste i kvalitet tenisa. Sjajne poene gledali smo u ovom gemu. Novak je posle velike borbe uspeo da oduzme servis Špancu.

3:3 - Još jedan sjajan gem Novaka. Sigurnom igrom ponovo dolazi do izjednačenja.

2:3 - Nadal ponovo vodi. Ozbiljan i snažan početak meča - kao da je finale nekog turnira...

2:2 - I Đoković čuva svoj servis. Srbin prilično lako dolazi do izjednačenja.

1:2 - Suguran gem Španca

1:1 - Istom merom uzvraća srpski teniser, brz gem Novaka za izjednačenje.

0:1 - Odličan početak za Nadala. Ekspresno je dobio uvodni gem, bez izgubljenog poena.

15:38 - Teniseri konačno izlaze na teren

15:22 - Završen muzički program na stadionu "Huamark", Novak i Rafa uskoro izlaze na teren.