(VIDEO, FOTO) SRBIJA NA KORAK OD AMBISA: Kazahstan posle dubla poveo sa 2:1

Dejvis kup

Teniska reprezentacija Srbije u treći dan duela 1. kola Svetske grupe Dejvis kupa protiv Kazahstana ulazi sa zaostatkom od jednog poena (1:2) i obavezom da pobedi oba singla.
1 / 4 Foto: Tanjug / Zoran Žestić

Srbija za koju su u dublu igrali Novak Đoković i Nenad Zimonjić, poražena je od kazahstanskog para Andrej Golubjev i Aleksandar Nedovjesov 3:6, 6:7, 5:7.

Dubl meč dobro je počeo po Srbiju, pošto su Zimonjić i Đoković u petom gemu, na servis Nedovjesova došli do brejka, te poveli sa 3:2. Ipak, Srbija na Đokovićev servis nije uspela da osigura brejk, pa je Kazahstan izjednačio. Usledio je pad u igri Đokovića i Zimonjića, što gosti koriste i serijom od četiri uzastopna gema, uz podršku oko 100 svojih navijača, dolaze do prednosi od 1:0 u setovima.

Kazahstan je i na početku drugog seta na servis Đokovića bio blizu da oduzme servis, ali gosti ipak nisu iskoristili tri brejk lopte. U nastavku seta svi teniseri su dobro servirali, pa nije bilo brejk lopti, te je taj period igre okončan u taj-brejku. Odlučujući gem drugog seta priprao je Kazahstancima sa 7:3, iako je Srbija povela 2:0. Nedovjesov i Golubjev su veoma dobro, precizno i snažno servirali, dok su Đoković i Zimonjić imali mnogo problema prilikom vraćanja servisa, pa je tako Kazahstan posle 90 minuta igre vodio sa 2:0 u setovima.

Na višem nivou su Zimonjić i Đoković igrali u trećem setu. Do prve brejk lopte u tom periodu su došli u trećem gemu, ali nisu uspeli da je realizuju i povedu sa 2:1. Kazahstanci su imali tri šanse da oduzmu servis u osmom gemu, ali su se srpski teniseri "izvukli" i produžili meč.

Publika je u završnici trećeg seta pružala veliku podršku, ali to nije pomoglo Đokoviću i Zimonjiću, koji su u 11. gemu takođe propustili jednu brejk loptu. Golubjevi i Nedovjesov su agresivno odigrali na servis Zimonjića u 12. gemu, što im se isplatilo, pa su posle dva sata i 29 minuta igre došli do trijumfa.

Teniseri Kazahstana su juče imali bučnu podršku svojih navijača, pa je Teniski savez Srbije kao odgovor na to organizovao bubnjare za domaće igrače, koji su tokom današnjeg dubl meča konstatno izmedju poena podizali atmosferu u dvorani "Aleksandar Nikolić" u kojoj je bilo oko 4.000 gledalaca.

Treći set

5:7 - Na servis Zimonjića Kazahstanci su iskoristili meč loptu i završili posao

5:6 - Kazahstanci su na korak od pobede

5:5 - Ne da se Srbija, mada je sve veći pritisak

4:5 - Kazahstanci su dobili gem, a Novak je na 40:15 slomio reket

4:4 - Gem je trajao osam minuta a zabvršen je u korist našeg tima i zahtevom Novaka Đokovića, za jačom podrškom sa tribina

3:4 - Kazahstanci su lagano osvojili servis gem i na dva koraka su od vođstva u ukupnom rezultatu

Treći set

6:7 - Srbija je povela 2:0, ali su Kazahstanci od tada osvojili 5 poena uzastopno, što naš tim do kraja nije uspeo da sustigne - 3:7

6:6 - Bilo je 15:30 za Srbiju, ali se više u ovom času nije moglo

6:5 - Bilo je 30:30, ali je srpski par na kraju dobio gem i prebacio pritisak na drugu stranu mreže

5:5 - Kazahstanci su veoma ubedljivi u gemovima u kojima serviraju, tokom oba seta, pretrpeli su samo jedan brejk

5:4 - Servis našeg tima je znatno bolji nego u prvom setu, što pokazuje i rezultat

1:1 - Kazahstanci ne daju našem timu priliku za brejk

0:1 - Neverovatno bitan gem, kojim je prekinut niz gostiju od 4 gema zaredom. Novak je servirao, igralo se na razliku i sve se dobro završilo

Drugi set

3:6 - Kazahstanci su posle petog gema, osvojili 4 zaredom i rešili prvi deo igre

3:5 - Kazahstan drugi put ima prednost Nedovjesov servira za osvajanje prvog seta

3:4 - Gosti opet imaju prednost, ali sada bez brejka

3:3 - Tri prva servisa uzastopno promašio je Đoković, što je bilo dovoljno da Kazahstanci uzvrate ribrejkom

3:2 - Prvi brejk! Ritern Đokovića i volej Zimonjića na mreži za prednost srpskog dubla

2:2 - Zimonjić je zatvorio prvi krug servisa, koji je protekao bez brejka

1:2 - Đoković i Zimonjić su osvojili 2 poena, za sada nema opasnosti za brejk

1:1 - Naš dubl je brzo uzvratio

0:1 - Kazahstamci su dobili uvodni gem

Prvi set

U petak je Novak Đoković pobedio Aleksandra Nedovjesova sa 3-0 u setovima, aizjednačio je Mihail Kukuškin koji je istim rezultatom pobedio Viktora Troickog.