Rafa ponovo srušio Noleta

Španac bolji

Nadal u odloženom rimskom finalu, posle velike borbe, savladao Đokovića sa 2:0

Izlečio komplekse.Španski teniser Rafael Nadal novi je šampion Rima. Rafa je u odloženom finalu savladao Novaka Đokovića sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3, posle dva sata i 20 minuta igre. Ovo je druga uzastopna pobeda Španca nad Srbinom, posle duela u Monte Karlu, čime je Nadal definitivno razbio Noletov pobednički niz.Španac je bolje počeo duel, pa je, i pored dve neiskorišćene brejk lopte na startu, oduzeo servis protivniku u petom gemu, ali Novak se ekspresno revanširao.Ključni momenat odigrao se u finišu prvog seta. Pri vođstvu od 5:4 na servis Nadala, Novak je stigao do brejk lopte, ali sudija je ponovio poen jer je prethodno smatrao da je bila u autu. Nadal je iskoristio ukazanu šansu, izjednačio na 5:5, a zatim u seriji dugih razmena uspeo da veže još dva gema i prvi set reši u svoju korist. Već na startu drugog dela igre Novak gubi servis, a uprkos brojnim brejk šansama, nije uspeo da uzvrati, da bi na kraju novim brejkom Nadal rešio meč u svoju korist.U ukupnom skoru Nadal sada vodi protiv Đokovića 18:14. Za pobedu u Rimu pripao mu je ček od 460.260 evra, a Đoković je osvojio 225.680 evra.

Prestigao FedereraNadal je trijumfom u Rimu stigao do 21. titule na turnirima Masters serije. Ono što je za njega veoma važno, jeste da se od danas vraća na drugo mesto na ATP listi, koje mu je nakon pobede u Madridu nakratko preoteo Švajcarac Rodžer Federer. Novak Đoković je, i pored ovog poraza, ostao na čelu liste najboljih svetskih tenisera.