KRAJ ZA SRPKINJU U MAJAMIJU: Jelena Janković zaustavljena u prvom kolu Mastersa na Floridi

Švedova prejaka za Džej-Džej

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u drugo kolo turnira u Majamiju, pošto je izgubila od Jaroslave Švedove iz Kazahstana u tri seta - 6:4, 4:6, 6:7.

Švedova će u narednom kolu igrati protiv Ruskinje Anastasije Pavljučenkove koja je bila slobodna u prvom kolu.Meč Jankovićeve i Švedove, 54. i 50. teniserke sveta, trajao je dva i po sata.

U prvom setu nije bilo brejkova sve do desetog gema kada je srpska teniserka iskoristila prvu set loptu i dobila taj deo igre posle 45 minuta.

Švedova je bolje počela drugi set, povela je sa 3:1 uz jedan brejk, ali je Jankovićeva vrlo brzo izjednačila na 3:3. Kazahstanka je, medjutim, u devetom gemu napravila još jedan brejk, a potom ga i potvrdila za izjednačenje u setovima.

Obe teniserke su u trećem setu napravile po dva brejka, Jankovićeva u desetom gemu nije uspela da iskoristi meč loptu, pa je pobednik meča rešen u taj-brejku. Švedova je mnogo bolje odigrala taj-brejk, dobila ga je sa 7:3 i plasirala se u drugo kolo.