(VIDEO) LETONSKO ČUDO OD DETETA: Ostapenko načinila senzaciju, pobedila Halep i osvojila Rolan Garos

47. igračica sveta

Letonka Jelena Ostapenko načinila je senzaciju osvojivši titulu u ženskom singlu na Rolan Garosu.

Ostapenko je u današnjem finalu pobedila favorizovanu Rumunku Simonu Halep posle preokreta - 4:6, 6:4, 6:3.

Mladoj, 20-godišnjoj Letonki ne samo da je ovo bila prva gren slem titula, već i prvi VTA trofej uopšte!

Ostapenko je tek 47. igračica sveta! Od ponedeljka će biti na 12. mestu.

Jelena je igrala agresivno i to joj je donelo rezultat. Napravila je po 54 vinera i neiznuđenih grešaka, a njena rivalka samo osam direktnih poena, uz deset grešaka.

Ostapenko je u oba seta koja je dobila bila "u minusu", ali je oba puta napravila preokret i na kraju zasluženo pobedila.

Prvi set današnjeg finala na stadionu "Filip Šatrije" obeležili su brejkovi, bilo ih je ukupno pet, a Simona Halep je napravila jedan više.

Velika borba vodila se i u drugom setu, gotovo u svakom gemu teniserke su imale brejk lopte. Halep je povela sa 3:0 i propustila veliku šansu da povede sa 4:0, a Ostapenko je nakon toga uspela da preokrene rezultat i izjednači na 1:1.

Halep je i na početku trećeg seta povela, sa 3:1, ali je Ostapanko preokrenula na 5:3 uz dva brejka. Ona je u narednom gemu napravila još jedan brejk i posle dva sata igre mogla je da počne da slavi svoju prvu veliku titulu u karijeri.

Postala je prva Letonka sa gren slem titulom.

Osim pehara pripao joj je i ček od 2,1 milion evra. Simona je dobila duplo manju sumu,

Halep je propustila priliku da prvi put trijumfuje na gren slemu i ujedno se popne na prvo mesto VTA liste. Rumunki je ovo bilo drugo gren slem finale - drugo na Rolan Garosu - i drugi poraz.