ŠPANAC GAZI KA TROFEJU: Nadal u polufinalu Rolan Garosa

KRALJ ŠAKE OČEKIVANO POBEDIO

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se danas u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske u Parizu, pošto je pobedio 12. igrača sveta Argentinca Dijega Švarcmana posle četiri seta, 4:6, 6:3, 6:2, 6:2.

Branilac titule Nadal pobedio je posle tri sata i 42 minuta. Meč je juče prekinut zbog kiše pri rezultatu 6:4 za Švarcmana i 5:3 za Nadala u drugom setu.

Kada je danas meč nastavljen Nadal je ubrzo osvojio drugi set, a zatim je napravio po dva brejka u trećem i četvrtom setu što mu je bilo dovoljno za pobedu.

Švarcman je u poslednja dva gema pružio veliki otpor Nadalu, spasao je tri meč lopte, dok je u osmom gemu imao tri brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Prvi teniser sveta Nadal, koji pokušava da osvoji 11. trofej na Rolan Garosu, će u polufinalu igrati protiv pobednika duela Argentinca Huana Martina Del Potra i Marina Čilića iz Hrvatske.