RODŽER SLAVIO U RODNOM GRADU: Federer osvojio 99. ATP titulu trijumfom u Bazelu

juri konorsa

Švajcarski teniser Rodžer Federer osvojio je 99. ATP titulu u karijeri, pošto je u finalu turnira u Bazelu pobedio 93. igrača sveta, Rumuna Marijusa Kopila posle dva seta, 7:6, 6:4.

Drugi teniser sveta Federer osvojio je devetu titulu na turniru u rodnom gradu. To je njegov prvi trofej posle više od četiri meseca, otkako je trijumfovao u Štutgartu.

Pobedio je posle sat i 35 minuta. Teniseri su u prvom setu napravili po jedan brejk, pa je set rešen posle taj-brejka, koji je Federer dobio sa 7:5. Kopil je poveo sa 4:1 u drugom setu, ali je Federer posle toga popravio igru, osvojio pet uzastopnih gemova i pobedio posle prve meč lopte.

Švajcarac je sa 99 titula drugi na večnoj listi iza Amerikanca Džimija Konorsa, koji je osvojio 109 titula.

To je bio prvi duel Federera i Kopila. Švajcarc je do sada osvojio 20 grend slem titula, a Rumun je pobedio usamo ; jednom meču na nekom grend slem turniru, 2015. godine na Australijan openu.

Kopil je dobro igrao na turniru u Bazelu, a prilikom jednog servisa u današnjem finalu, izmereno je da je poslao lopticu brzinom od 243 kilometara na sat.

On će od ponedeljka skočiti na 73. mesto na ATP listi, što će biti njegov najbolji plasman.