NOVAK PREGAZIO BOSANCA, NEK SE SPREMI HRVAT! Bivši srpski zet predao meč Đokoviću! Srbin u četvrtfinalu protiv Čilića!

atp pariz

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izborio je plasman u četvrtfinale Mastersa u Partizu.

Njegov rival Bosanac Damir Džumhur predao je meč pri rezultatu 6:1 2:1 zbog povrede leđa.

Džumhur se u finišu prvog seta požalio na bol u leđima, odmah je zatražio medicinski tajm-aut... Nakon ukazane lekarske pomoći nastavio je meč. Međutim, odmah nakon brejka Đokovića u trećem gemu drugog seta Džumhur je odustao.

Novak je bio sjajan od starta meča. Odmah je nametnuo svoj ritam i bilo je jasno da se pobeda ne dovodi u pitanje. Dva puta je oduzeo servis protivniku i ubedljivo osvojio prvi set. Bosanski teniser, inače u srpskoj javnosti poznat kao bivši dečko manekenke Dejane Živković, pokušao je da se vrati u meč, ali čim je ponovo izgubio servis odlučio je da peda duel.

Naredni protivnik srpskog tenisera je Hrvat Marin Čilić, koji je u dva seta bio bolji od Grigora Dimitrova.

Drugi set

KRAJ - Teniser iz Bosne i Hercegovine je zbog problema sa leđima predao meč! Novak je u četvrtfinalu.

2:1 - BREJK! Novak ponovo oduzima servis Džumhuru.

1:1 - Bio je vidljiv blag pad u igri Novaka u ovom gemu. Džumhur je zapretio, ali nije uspeo da dođe do prilike za brejk.

0:1 - Bosanski teniser uspeva da prekine seriju Đokovića.

Prvi set

6:1 - NOVAK OSVAJA PRVI SET!

5:1 - BREJK! Novak ponovo oduzima servis Džumhuru i sigurno privodi set kraju! Bosanski teniser se žali na bolove u leđima i zatražioje medicinski tajm-aut.

4:1 - Sigurna potvrda brejka! Novak gazi Bosanca! Odmah je materijalizovao prednost brejka i sigurno

3:1 - BREJK! Novak rutinski oduzima servs Džumhuru. Došao je do dve vezane prilike za brejk i odmah iskoristio ukazanu šansu.

2:1 - Još jedan siguran gem najboljeg tenisera sveta. Džumhur je uspeo da osvoji prve poene na Novakov servis, ali ne i da dođe do prilike za brejk.

1:1 - Džumhur dolazi do izjednačenja. Odmah na startu Đoković je izvršio pritisak, došao do izjednačenja 40:40, međutim, mladi teniser uspeva da se izvuče iz neugodne situacije.

1:0 - Sjajan start meča! Novak bez izgubljenog poena osvaja uvodni gem. Sjajan servis i dve greške Džumhura (jedna iz forhenda, jedna iz bekhenda) i prvi gem pripada Noletu.

13:23 - Vajda strpljivo čeka početak meča.

13:18 - Novak će prvi servirati.

13:15 - Teniseri su izašli na teren, sve je spremno za start meča.

Novak u sjajnom raspoloženju dočekuje meč protiv tenisera iz Bosne i Hercegovine - u sredu je pretekao Nadala na ATP listi i posle dve godine je ponovo najbolji teniser sveta.

Đoković je postavljen za drugog nosioca na turniru, a do osmine finala stigao je nakon pobede nad Žoaoom Souzom iz Portugala. Džumhur je u meču drugog kola iznenadio Grka Stefanosa Cicipasa.

Ovo je njihov prvi međusobni susret.

Pobednik ovog meča će u četvrtfinalu igrati protiv Marina Čilića koji je u trećem kolu u dva seta savladao Bugarina Grigora Dimitrova.